Util (7.x-1.0) - en to el translation catalogue (45 entries)

en: Save configuration
el: Αποθήκευση ρυθμίσεων

en: Status
el: Κατάσταση

en: Value
el: Αξία

en: Type
el: Τύπος

en: Disabled
el: Απενεργοποιημένο

en: Enabled
el: Ενεργοποιημένο

en: Yes
el: Ναι

en: No
el: Όχι

en: Reset
el: Επαναφορά

en: None
el: Κανένα

en: Weight
el: Βάρος

en: Name
el: Όνομα

en: Help
el: Βοήθεια

en: Default
el: Προεπιλεγμένο

en: Time
el: Ώρα

en: never
el: ποτέ

en: Event
el: Συμβάν

en: 1 hour
el: 1 ώρα

en: Theme
el: Θέμα

en: Promoted
el: Προβεβλημένο

en: Configure
el: Διευθέτηση

en: Number of columns
el: Αριθμός στηλών

en: Configuration saved.
el: Οι ρυθμίσεις αποθηκεύτηκαν.

en: Module
el: Μονάδα

en: Published
el: Δημοσιευμένο

en: Revisions
el: Αναθεωρήσεις

en: Fields
el: Πεδία

en: 1 day
el: 1 ημέρα

en: Unlimited
el: Απεριόριστο

en: Other
el: Άλλο

en: Attributes
el: Χαρακτηριστικά

en: Expires
el: Λήγει

en: Key
el: Κλειδί

en: Interval
el: Περίοδος

en: Information
el: Πληροφορίες

en: 2 hours
el: 2 ώρες

en: 3 hours
el: 3 ώρες

en: 6 hours
el: 6 ώρες

en: 1 week
el: 1 εβδομάδα

en: Permission
el: Άδεια

en: Identifier
el: Αναγνωριστικό

en: Edit Link
el: Επεξεργασία Συνδέσμου

en: !author has not created any blog entries.
el: Ο/Η !author δεν έχει υποβάλει νέο ιστολόγημα.

en: Requires: !module-list
el: Εξαρτάται από: !module-list

en: Required by: !module-list
el: Απαιτείται από: !module-list
