Util (7.x-1.0) - en to mr translation catalogue (22 entries)

en: Save configuration
mr: बदल संरक्षीत करा

en: Status
mr: वर्तमानस्थिती

en: Value
mr: किंमत

en: Type
mr: प्रकार

en: Disabled
mr: असमर्थ

en: Enabled
mr: समर्थ

en: Yes
mr: हो

en: No
mr: नाही.

en: Reset
mr: पुर्ववत

en: None
mr: काहीच नाही

en: Weight
mr: मुल्य

en: Name
mr: नाव

en: Help
mr: मदत

en: Default
mr: मुळस्वरुप

en: Time
mr: वेळ

en: never
mr: कधीच नाही

en: Event
mr: कार्यक्रम

en: 1 hour
mr: एक तास

en: Published
mr: प्रकाशित

en: 1 day
mr: १ दिवस

en: Unlimited
mr: अमर्यादित

en: Extra
mr: अधिक(Extra)
