Util (7.x-1.0) - en to vi translation catalogue (47 entries)

en: Save configuration
vi: Lưu cấu hình

en: Status
vi: Trạng thái

en: Value
vi: Giá trị

en: Type
vi: Kiểu

en: Disabled
vi: Tắt

en: Enabled
vi: Bật

en: Yes
vi: Có

en: No
vi: Không

en: Reset
vi: Thiết lập lại

en: None
vi: Không có

en: Weight
vi: Độ nặng

en: Name
vi: Tên

en: Help
vi: Trợ giúp

en: Default
vi: Mặc định

en: Time
vi: Thời gian

en: never
vi: chưa bao giờ

en: Event
vi: Sự Kiện

en: 1 hour
vi: 1 giờ

en: Theme
vi: Sắc thái

en: Configure
vi: Cấu hình

en: Number of columns
vi: Số cột

en: Configuration saved.
vi: Đã lưu cấu hình.

en: Utilities
vi: Tiện ích

en: Published
vi: Đã công bố

en: Revisions
vi: Các bản duyệt

en: Fields
vi: Các trường

en: 1 day
vi: 1 ngày

en: Unlimited
vi: Không giới hạn

en: Cleanup
vi: Làm sạch

en: Other
vi: Khác

en: Attributes
vi: Các thuộc tính

en: Expires
vi: Hết hạn

en: Key
vi: Khóa

en: Bid
vi: Đặt giá

en: Information
vi: Thông tin

en: 2 hours
vi: 2 giờ

en: 6 hours
vi: 6 giờ

en: 1 week
vi: 1 tuần

en: Permission
vi: Quyền

en: Identifier
vi: Định danh

en: No settings found.
vi: Không tìm thấy thiết lập nào.

en: 2 weeks
vi: 2 tuần

en: !author has not created any blog entries.
vi: !author chưa tạo mục blog nào.

en: Requires: !module-list
vi: Yêu cầu: !module-list

en: Required by: !module-list
vi: Cần thiết bởi: !module-list

en: You are not logged in.
vi: Bạn chưa đăng nhập.

en: Message Type
vi: Kiểu thông điệp
