Util (7.x-1.1) - en to am translation catalogue (21 entries)

en: Save configuration
am: ውቅረት አስቅምጥ

en: Status
am: ሁኔታ

en: Value
am: እሴት

en: Type
am: ዓይነት

en: Disabled
am: ቦዘኔ

en: Enabled
am: ንቁ

en: Yes
am: እሺ

en: No
am: እምቢ

en: Weight
am: ክብደት

en: Name
am: ስም

en: Help
am: እርዳታ

en: Default
am: ነባሪ

en: Time
am: ሰዓት

en: 1 hour
am: 1 ሰዓት

en: Configure
am: ውቀር

en: Roles
am: ሚናዎች

en: Published
am: የታተመ

en: 1 day
am: 1 ቀን

en: Unlimited
am: ያልተወሰነ

en: 1 week
am: 1 ሳምንት

en: Permission
am: ፈቃድ
