Util (7.x-1.1) - en to ar translation catalogue (38 entries)

en: Save configuration
ar: حفظ الإعدادات

en: Status
ar: الحالة

en: Value
ar: القيمة

en: Type
ar: النوع

en: Disabled
ar: معطل

en: Enabled
ar: مفعل

en: Yes
ar: نعم

en: No
ar: لا

en: Reset
ar: إعادة الضبط

en: None
ar: لا شيء

en: Weight
ar: الوزن

en: Name
ar: الاسم

en: Help
ar: المساعدة

en: Default
ar: الافتراضي

en: Time
ar: الوقت

en: never
ar: أبدا

en: Event
ar: الحدث

en: Theme
ar: حلة

en: Promoted
ar: مُرَقَّى

en: Configure
ar: ضبط

en: Number of columns
ar: عدد الأعمدة

en: Configuration saved.
ar: تم حفظ الإعدادات.

en: Module
ar: الوحدة

en: Roles
ar: الأدوار

en: Published
ar: منشور

en: Revisions
ar: المراجعات

en: Fields
ar: الحقول

en: Unlimited
ar: غير محدود

en: Other
ar: آخر

en: Attributes
ar: سمات

en: Key
ar: المفتاح

en: Information
ar: معلومات

en: Permission
ar: الصلاحية

en: Identifier
ar: المعرف

en: always
ar: دائمًا

en: !author has not created any blog entries.
ar: لم ينشئ !author أي تدوينات.

en: Requires: !module-list
ar: تتطلب: !module-list

en: Required by: !module-list
ar: تتطلبها: !module-list
