Util (7.x-1.1) - en to fr translation catalogue (64 entries)

en: Save configuration
fr: Enregistrer la configuration

en: Status
fr: État

en: Value
fr: Valeur

en: Disabled
fr: Désactivé

en: Enabled
fr: Activé

en: Yes
fr: Oui

en: No
fr: Non

en: Reset
fr: Réinitialiser

en: None
fr: Aucun(e)

en: Weight
fr: Poids

en: Name
fr: Nom

en: Help
fr: Aide

en: Default
fr: Par défaut

en: Time
fr: Heure

en: never
fr: jamais

en: Event
fr: Évènement

en: 1 hour
fr: 1 heure

en: Theme
fr: Thème

en: Promoted
fr: Promu

en: Configure
fr: Configurer

en: Number of columns
fr: Nombre de colonnes

en: Configuration saved.
fr: Configuration enregistrée.

en: Utilities
fr: Utilitaires

en: Roles
fr: Rôles

en: Published
fr: Publié

en: Revisions
fr: Versions

en: Fields
fr: Champs

en: Node Type
fr: Type de nœud

en: Alphabetically
fr: Alphabétiquement

en: 1 day
fr: 1 jour

en: Unlimited
fr: Illimité

en: Cleanup
fr: Nettoyer

en: Other
fr: Autre

en: Attributes
fr: Attributs

en: Redirect to
fr: Rediriger vers

en: Expires
fr: Expire

en: Key
fr: Clef

en: Util
fr: Utilitaire

en: Admin pages
fr: Pages d'administration

en: Bid
fr: Offre

en: Interval
fr: Intervalle

en: Information
fr: Informations

en: 2 hours
fr: 2 heures

en: 3 hours
fr: 3 heures

en: 6 hours
fr: 6 heures

en: 1 week
fr: 1 semaine

en: Permission
fr: Droit

en: 12 hours
fr: 12 heures

en: Identifier
fr: Identifiant

en: Field Name
fr: Nom du champ

en: Fid
fr: Identifiant (FID)

en: Field Info
fr: Informations de champ

en: Hook Name
fr: Nom de Hook

en: No settings found.
fr: Aucun paramètre trouvé.

en: Edit Link
fr: Lien de modification

en: 2 weeks
fr: 2 semaines

en: Null
fr: Vide

en: !author has not created any blog entries.
fr: !author n'a créé aucun billet de blog.

en: Entity Type
fr: Type d'entité

en: Requires: !module-list
fr: Requiert : !module-list

en: Required by: !module-list
fr: Requis par : !module-list

en: You are not logged in.
fr: Vous n'êtes pas connecté.

en: Number of uses
fr: Nombre d'utilisations

en: Column name
fr: Nom de la colonne
