Util (7.x-1.1) - en to hu translation catalogue (58 entries)

en: Save configuration
hu: Beállítások mentése

en: Status
hu: Állapot

en: Value
hu: Érték

en: Type
hu: Típus

en: Disabled
hu: Tiltott

en: Enabled
hu: Engedélyezett

en: Yes
hu: Igen

en: No
hu: Nem

en: Reset
hu: Alaphelyzet

en: None
hu: Nincs

en: Weight
hu: Súly

en: Name
hu: Név

en: Help
hu: Súgó

en: Default
hu: Alapértelmezés

en: Time
hu: Idő

en: never
hu: soha

en: Event
hu: Esemény

en: 1 hour
hu: 1 óra

en: Theme
hu: Smink

en: Promoted
hu: Címlapon

en: Configure
hu: Beállít

en: Number of columns
hu: Oszlopok száma

en: Configuration saved.
hu: A beállítások el lettek mentve.

en: Module
hu: Modul

en: Roles
hu: Szerepkörök

en: Published
hu: Közzétéve

en: Revisions
hu: Változatok

en: Fields
hu: Mezők

en: Node Type
hu: Tartalomtípus

en: 1 day
hu: 1 nap

en: Unlimited
hu: Korlátlan

en: Cleanup
hu: Takarítás

en: Base
hu: Alap

en: Other
hu: Egyéb

en: Attributes
hu: Attribútumok

en: Redirect to
hu: Átirányítás

en: Expires
hu: Lejár

en: Key
hu: Kulcs

en: Bid
hu: Licit

en: Interval
hu: Időköz

en: Information
hu: Információ

en: 2 hours
hu: 2 óra

en: 3 hours
hu: 3 óra

en: 6 hours
hu: 6 óra

en: 1 week
hu: 1 hét

en: Permission
hu: Jogosultság

en: 12 hours
hu: 12 óra

en: Identifier
hu: Azonosító

en: Field Name
hu: Mező neve

en: No settings found.
hu: Nincsenek beállítások.

en: Edit Link
hu: Hivatkozás szerkesztése

en: 2 weeks
hu: 2 hét

en: always
hu: mindig

en: Null
hu: (Érték nélküli)

en: !author has not created any blog entries.
hu: !author még nem küldött be blogbejegyzést.

en: Entity Type
hu: Entitástípus

en: Requires: !module-list
hu: Igényli: !module-list

en: Required by: !module-list
hu: !module-list használja
