Util (7.x-1.1) - en to nl translation catalogue (53 entries)

en: Save configuration
nl: Instellingen opslaan

en: Value
nl: Waarde

en: Disabled
nl: Uitgeschakeld

en: Enabled
nl: Ingeschakeld

en: Yes
nl: Ja

en: No
nl: Nee

en: Reset
nl: Opnieuw instellen

en: None
nl: Geen

en: Weight
nl: Gewicht

en: Name
nl: Naam

en: Default
nl: Standaard

en: Time
nl: Tijd

en: never
nl: nooit

en: Event
nl: Evenement

en: 1 hour
nl: 1 uur

en: Theme
nl: Thema

en: Promoted
nl: Aangeraden

en: Configure
nl: Instellen

en: Number of columns
nl: Aantal kolommen

en: Configuration saved.
nl: Instellingen opgeslagen.

en: Roles
nl: Rollen

en: Published
nl: Gepubliceerd

en: Revisions
nl: Revisies

en: Fields
nl: Velden

en: Node Type
nl: Inhoudstype

en: 1 day
nl: 1 dag

en: Unlimited
nl: Onbeperkt

en: Base
nl: Basis

en: Other
nl: Andere

en: Attributes
nl: Attributen

en: Redirect to
nl: Omleiden naar

en: Expires
nl: Vervalt

en: Key
nl: Sleutel

en: Bid
nl: Bieden

en: Information
nl: Informatie

en: 2 hours
nl: 2 uur

en: 3 hours
nl: 3 uur

en: 6 hours
nl: 6 uur

en: Permission
nl: Toegangsrechten

en: Identifier
nl: Identificatiemiddel

en: Field Name
nl: Veldnaam

en: No settings found.
nl: Geen instellingen gevonden.

en: Edit Link
nl: Link bewerken

en: 2 weeks
nl: 2 weken

en: always
nl: altijd

en: !author has not created any blog entries.
nl: !author heeft geen blog aangemaakt.

en: Entity Type
nl: Entiteitstype

en: Column Name
nl: Kolomnaam

en: Requires: !module-list
nl: Vereist: !module-list

en: Required by: !module-list
nl: Vereist voor: !module-list

en: You are not logged in.
nl: U bent niet ingelogd.

en: Number of uses
nl: Aantal keer te gebruiken

en: Column name
nl: Kolomnaam
