Util (7.x-1.1) - en to bn translation catalogue (21 entries)

en: Save configuration
bn: কনফিগারেশন সংরক্ষণ কর

en: Status
bn: স্ট্যাটাস

en: Type
bn: টাইপ

en: Disabled
bn: অকার্যকর

en: Enabled
bn: কার্যকর

en: Yes
bn: হ্যাঁ

en: No
bn: না

en: None
bn: একটিও নয়

en: Weight
bn: ভর

en: Name
bn: নাম

en: Help
bn: সহায়তা

en: Default
bn: ডিফল্ট

en: Time
bn: সময়

en: never
bn: কখনোই নয়

en: Configure
bn: কনফিগার

en: Configuration saved.
bn: কনফিগারেশন সংরক্ষিত।

en: Module
bn: মডিউল

en: Roles
bn: ভূমিকা

en: Published
bn: প্রকাশিত

en: Fields
bn: ফিল্ড

en: Unlimited
bn: অসীম
