Util (7.x-1.0) - en to hi translation catalogue (39 entries)

en: Save configuration
hi: नये संरुप को संरक्षित करें।

en: Status
hi: अवस्था

en: Value
hi: मान

en: Type
hi: प्रकार

en: Disabled
hi: निर्योग्य

en: Enabled
hi: सक्रिय करें

en: Yes
hi: हाँ

en: No
hi: नहीं

en: Reset
hi: दोबारा से स्थापित करें|

en: None
hi: कोई नहीं

en: Weight
hi: मान

en: Name
hi: नाम

en: Help
hi: मदद

en: Default
hi: डीफॉल्ट

en: Time
hi: समय

en: never
hi: कभी नहीं

en: 1 hour
hi: @count घंटे

en: Theme
hi: थीम

en: Promoted
hi: प्रचारित

en: Configure
hi: विन्यास करें

en: Number of columns
hi: स्तंभों की संख्या

en: Configuration saved.
hi: विन्यास सहेजा गया !

en: Module
hi: मॉड्यूल

en: Published
hi: प्रकाशित

en: Revisions
hi: संशोधन

en: Fields
hi: क्षेत्र

en: 1 day
hi: १ दिन

en: Unlimited
hi: अनिश्चित

en: Cleanup
hi: सफ़ाई

en: Other
hi: अन्य

en: Attributes
hi: गुण

en: Interval
hi: मध्यान्तर

en: 1 week
hi: १ सप्ताह

en: Permission
hi: अनुमति

en: Identifier
hi: पहचान

en: Fid
hi: ऍफ़ आई डी

en: always
hi: हमेशा

en: !author has not created any blog entries.
hi: !author ने कोई भी ब्लॉग प्रविष्टी नही की है .

en: Details the current site error reporting level.
hi: त्रुटि रिपोर्टिंग निर्देश की अधिक जानकारी
