Util (7.x-1.1) - en to hr translation catalogue (39 entries)

en: Save configuration
hr: Spremi postavke

en: Value
hr: Vrijednost

en: Type
hr: Vrsta

en: Disabled
hr: Onemogućeno

en: Enabled
hr: Omogućeno

en: Yes
hr: Da

en: No
hr: Ne

en: Reset
hr: Poništi

en: None
hr: Nema

en: Weight
hr: Težina

en: Name
hr: Naziv

en: Help
hr: Pomoć

en: Default
hr: Zadano

en: Time
hr: Vrijeme

en: never
hr: nikada

en: Event
hr: Događanje

en: 1 hour
hr: 1 sat

en: Theme
hr: Tema

en: Promoted
hr: Promaknut

en: Configure
hr: Prilagodi

en: Number of columns
hr: Broj stupaca

en: Configuration saved.
hr: Postavke spremljene.

en: Module
hr: Modul

en: Roles
hr: Uloge

en: Published
hr: Objavljeno

en: Revisions
hr: Revizije

en: Fields
hr: Polja

en: 1 day
hr: 1 dan

en: Unlimited
hr: Neograničeno

en: Other
hr: Ostalo

en: Attributes
hr: Atributi

en: Expires
hr: Ističe

en: Key
hr: Ključ

en: 1 week
hr: 1 tjedan

en: Permission
hr: Dopuštenje

en: Null
hr: Prazan skup

en: !author has not created any blog entries.
hr: !author nije stvorio nijedan zapis na blogu.

en: Requires: !module-list
hr: Ovisno o: !module-list

en: Required by: !module-list
hr: Nužno za: !module-list
