Util (7.x-1.1) - en to id translation catalogue (41 entries)

en: Save configuration
id: Simpan konfigurasi

en: Value
id: Nilai

en: Type
id: Jenis

en: Disabled
id: Non Aktif

en: Enabled
id: Aktif

en: Yes
id: Ya

en: No
id: Tidak

en: None
id: Tiada

en: Weight
id: Bobot

en: Name
id: Nama

en: Help
id: Bantuan

en: Default
id: Bawaan

en: Time
id: Waktu

en: never
id: tidak pernah

en: Event
id: Acara

en: 1 hour
id: 1 jam

en: Theme
id: Tema

en: Promoted
id: Dipromosikan

en: Configure
id: Konfigurasi

en: Number of columns
id: Jumlah kolom

en: Configuration saved.
id: Konfigurasi sudah disimpan.

en: Module
id: Modul

en: Roles
id: Peran

en: Published
id: Dipublikasikan

en: Revisions
id: Revisi

en: Fields
id: Bidang isian

en: Alphabetically
id: Diurutkan abjad

en: 1 day
id: 1 hari

en: Unlimited
id: Tak terbatas

en: Other
id: Lainnya

en: Attributes
id: Atribut-atribut

en: Expires
id: Kadaluarsa

en: Key
id: Kunci

en: Information
id: Informasi

en: 1 week
id: 1 minggu

en: Permission
id: Kewenangan

en: Identifier
id: Pengenal

en: Edit Link
id: Sunting tautan

en: !author has not created any blog entries.
id: !author belum membuat entri blog.

en: Requires: !module-list
id: Membutuhkan: !module-list

en: Required by: !module-list
id: Diperlukan oleh: !module-list
