Util (7.x-1.0) - en to ja translation catalogue (48 entries)

en: Save configuration
ja: 構成を保存

en: Status
ja: 状態

en: Value
ja: 値

en: Type
ja: タイプ

en: Disabled
ja: 無効

en: Enabled
ja: 有効

en: Yes
ja: はい

en: No
ja: いいえ

en: Reset
ja: リセット

en: None
ja: なし

en: Weight
ja: ウェイト

en: Name
ja: 名前

en: Help
ja: ヘルプ

en: Default
ja: デフォルト

en: Time
ja: 時間

en: never
ja: なし

en: Event
ja: イベント

en: Theme
ja: テーマ

en: Configure
ja: 設定

en: Number of columns
ja: カラム数

en: Configuration saved.
ja: 設定が保存されました。

en: Module
ja: モジュール

en: Published
ja: 掲載

en: Revisions
ja: リビジョン

en: Fields
ja: フィールド

en: 1 day
ja: 1日

en: Unlimited
ja: 無制限

en: Extra
ja: 拡張

en: Other
ja: その他

en: Attributes
ja: 属性

en: Expires
ja: 期限切れ

en: Key
ja: キー

en: Interval
ja: 間隔

en: Information
ja: 情報

en: 6 hours
ja: 6時間

en: 1 week
ja: 1週間

en: Permission
ja: 権限

en: 12 hours
ja: 12時間

en: Identifier
ja: 識別子

en: Field Name
ja: フィールド名

en: Fid
ja: FID

en: Field Info
ja: フィールド情報

en: Edit Link
ja: リンクの編集

en: 2 weeks
ja: 2週

en: always
ja: 常に

en: !author has not created any blog entries.
ja: !authorさんはブログエントリーを作成していません。

en: Requires: !module-list
ja: !module-list が必要

en: Required by: !module-list
ja: !module-list に必要
