Util (7.x-1.1) - en to ro translation catalogue (43 entries)

en: Save configuration
ro: Salvați configurația

en: Status
ro: Stare

en: Value
ro: Valoare

en: Type
ro: Tip

en: Disabled
ro: Dezactivat

en: Enabled
ro: Activat

en: Yes
ro: Da

en: No
ro: Nu

en: Reset
ro: Resetează

en: None
ro: Nimic

en: Weight
ro: Greutate

en: Name
ro: Nume

en: Help
ro: Ajutor

en: Default
ro: Implicit

en: Time
ro: Ora

en: never
ro: nicioadă

en: 1 hour
ro: 1 oră

en: Theme
ro: Temă

en: Promoted
ro: Promovat

en: Configure
ro: Configurează

en: Number of columns
ro: Număr de coloane

en: Configuration saved.
ro: Configurația a fost salvată.

en: Module
ro: Modul

en: Roles
ro: Roluri

en: Published
ro: Publicat

en: Revisions
ro: Revizii

en: Fields
ro: Câmpuri

en: 1 day
ro: 1 zi

en: Unlimited
ro: Nelimitat

en: Other
ro: Altele

en: Attributes
ro: Atribute

en: Expires
ro: Expiră la

en: Key
ro: Cheie

en: Information
ro: Informații

en: 1 week
ro: 1 săptămână

en: Permission
ro: Permisiune

en: Identifier
ro: Identificator

en: Edit Link
ro: Editați legătura

en: Null
ro: Nul

en: !author has not created any blog entries.
ro: !author nu a creat nici un articol în blog.

en: Requires: !module-list
ro: Necesită: !module-list

en: Required by: !module-list
ro: Necesar pentru: !module-list

en: Number of uses
ro: Număr de utilizări
