Util (7.x-1.1) - en to uk translation catalogue (69 entries)

en: Save configuration
uk: Зберегти конфігурацію

en: Status
uk: Стан

en: Value
uk: Значення

en: Type
uk: Тип

en: Disabled
uk: Вимкнено

en: Enabled
uk: Увімкнено

en: Yes
uk: Так

en: No
uk: Ні

en: Reset
uk: Скинути

en: None
uk: Немає

en: Weight
uk: Вага

en: Name
uk: Назва (ім'я)

en: Help
uk: Довідка

en: Default
uk: Базово

en: Time
uk: Час

en: never
uk: ніколи

en: Event
uk: Подія

en: 1 hour
uk: 1 година

en: Theme
uk: Тема

en: Promoted
uk: Винесено на головну

en: Configure
uk: Налаштувати

en: Number of columns
uk: Кількість стовпців

en: Configuration saved.
uk: Конфігурацію збережено.

en: Module
uk: Модуль

en: Utilities
uk: Утиліти

en: Delta
uk: Дельта

en: Roles
uk: Ролі

en: Published
uk: Опубліковано

en: Revisions
uk: Редакції

en: Fields
uk: Поля

en: Node Type
uk: Тип матеріалу

en: Alphabetically
uk: За абеткою

en: 1 day
uk: 1 день

en: Unlimited
uk: Необмежено

en: Extra
uk: Додаткове

en: Cleanup
uk: Очищення

en: Base
uk: Основа

en: Other
uk: Інше

en: Attributes
uk: Атрибути

en: Redirect to
uk: Переадресувати на ...

en: Expires
uk: Дійсне до

en: Key
uk: Ключ

en: Interval
uk: Проміжок

en: Information
uk: Відомості

en: 2 hours
uk: 2 години

en: 3 hours
uk: 3 години

en: 6 hours
uk: 6 годин

en: 1 week
uk: 1 тиждень

en: Permission
uk: Повноваження

en: 3 days
uk: 3 дні

en: 12 hours
uk: 12 годин

en: Identifier
uk: Ідентифікатор

en: Field Name
uk: Ім'я поля

en: Field Info
uk: Відомості про поле

en: 2 days
uk: 2 дні

en: No settings found.
uk: Настроювання не знайдені.

en: Edit Link
uk: Редагувати посилання

en: 2 weeks
uk: 2 тижні

en: always
uk: завжди

en: Null
uk: Пусто

en: !author has not created any blog entries.
uk: У блозі немає записів користувача !author.

en: Entity Type
uk: Тип сутності

en: Requires: !module-list
uk: Вимагає: !module-list

en: Required by: !module-list
uk: Необхідний для: !module-list

en: You are not logged in.
uk: Ви не увійшли.

en: Message Type
uk: Тип повідомлення

en: No index
uk: Немає покажчика

en: Number of uses
uk: Кількість використань

en: Column name
uk: Назва стовпчика
