Universally Unique IDentifier (7.x-1.0-alpha1) - en to de translation catalogue (9 entries)

en: Settings
de: Einstellungen

en: Synchronization
de: Synchronisierung

en: Administer UUID
de: UUID verwalten

en: The comment UUID.
de: Die Kommentar-UUID.

en: The file UUID.
de: Die Datei-UUID.

en: Node UUID
de: Inhalts-UUID

en: The node UUID.
de: Die Node-UUID.

en: The term UUID.
de: Die Begriffs-UUID.

en: The user UUID.
de: Die Benutzer-UUID.
