Universally Unique IDentifier (7.x-1.0-alpha1) - en to fr translation catalogue (8 entries)

en: Settings
fr: Paramètres

en: Synchronization
fr: Synchronisation

en: UUID
fr: Identifiant universel unique (UUID)

en: The comment UUID.
fr: L'identifiant universel unique (UUID) du commentaire.

en: The file UUID.
fr: L'identifiant universel unique (UUID) du fichier.

en: The node UUID.
fr: L'UUID du nœud.

en: The term UUID.
fr: L'UUID du terme.

en: The user UUID.
fr: L'UUID de l'utilisateur.
