Universally Unique IDentifier (7.x-1.0-alpha1) - en to hu translation catalogue (10 entries)

en: Settings
hu: Beállítások

en: Synchronization
hu: Összehangolás

en: Universally Unique IDentifier
hu: Általánosan egyedi azonosító

en: Universally Unique IDentifier (UUID)
hu: Általánosan egyedi azonosító (UUID)

en: The Universally Unique IDentifier.
hu: Az általánosan egyedi azonosító.

en: The comment UUID.
hu: A hozzászólás UUID-ja.

en: The file UUID.
hu: A fájl UUID-je.

en: The node UUID.
hu: A tartalom UUID-ja.

en: The term UUID.
hu: A kifejezés UUID-ja.

en: The user UUID.
hu: A felhasználó UUID-ja.
