Universally Unique IDentifier (7.x-1.0-alpha1) - en to ja translation catalogue (7 entries)

en: Settings
ja: 設定

en: Synchronization
ja: 同期

en: The comment UUID.
ja: コメントのUUID

en: The file UUID.
ja: ファイルのUUID。

en: The node UUID.
ja: ノードのUUID。

en: The term UUID.
ja: タームのUUID。

en: The user UUID.
ja: ユーザーのUUID。
