Universally Unique IDentifier (7.x-1.0-alpha6) - en to hu translation catalogue (8 entries)

en: Features
hu: Jellemzők

en: Synchronization
hu: Összehangolás

en: Configure settings for Module Filter.
hu: A modulszűrő beállításai

en: The entity type.
hu: Az entitás típusa.

en: The universally unique ID.
hu: Az univerzális egyedi azonosító.

en: Revision UUID
hu: Változat UUID

en: The revision's universally unique ID.
hu: A változat univerzális egyedi azonosítója.

en: Universally unique identifiers
hu: Általánosan egyedi azonosítók
