Universally Unique IDentifier (7.x-1.0-beta1) - en to de translation catalogue (6 entries)

en: Synchronization
de: Synchronisierung

en: Configure settings for Module Filter.
de: Konfigurieren Sie die Einstellungen für das Modul Module Filter.

en: The entity type.
de: Der Entitäts-Typ.

en: Administer UUID
de: UUID verwalten

en: Revision UUID
de: Revisions-UUID

en: UUID entities
de: UUID-Entitäten
