Universally Unique IDentifier (7.x-1.3) - en to oc translation catalogue (23 entries)

en: Features
oc: Foncionalitats

en: Are you sure?
oc: Sètz segur ?

en: Synchronization
oc: Sincronizacion

en: Create missing UUIDs
oc: Crear des UUIDs mancants

en: UUID
oc: Identificant universal unic (UUID)

en: The entity type.
oc: Lo tipe d'entitat.

en: Administer UUID
oc: Administrar UUID

en: Allows configuration of the UUID module and APIs.
oc: Permet la configuracion del modul UUID e des APIs.

en: Generated missing UUIDs.
oc: UUIDs generats mancants.

en: This entity doesn't support UUID.
oc: Aquesta entitat pren pas en carga UUID.

en: The universally unique ID.
oc: L'ID unique universel

en: The revision's universally unique ID.
oc: La revision de l'ID unique universel

en: Universally unique identifiers
oc: Identificant universellement unique

en: Calling %function requires the Entity API module (!link).
oc: L'appel de la foncion %function nécessite lo modul Entity API, (!link).

en: Trying to save a @type entity with empty or invalid UUID.
oc: Temptativa de salvament d'una entitat @type amb un UUID voida o invalida.

en: Trying to operate on a @type entity, which doesn't support UUIDs.
oc: Operacion tentée sus una entitat @type que pren pas en carga las UUIDs.

en: Trying to delete a @type entity, which doesn't support UUIDs.
oc: Supression tentée sus una entitat @type  que pren pas en carga les UUIDs.

en: The universally unique ID of the @type.
oc: L'ID unique universel de la revision del tipe @type

en: The %label entity object.
oc: L'objècte entitat %label.

en: @entity_type UUID
oc: UUID del tipe d'entitat @entity_type

en: The universally unique ID of the @entity
oc: L'ID unique universel de l'entitat @entity

en: @entity_type revision UUID
oc: UUID de la revision de @entity_type

en: The universally unique revision ID of the @entity
oc: L'ID unique universel de la revision de l'entitat @entity
