UUID Role (7.x-1.1) - en to pt translation catalogue (7 entries)

en: User
pt: Usuário

en: Roles
pt: Papéis

en: Role
pt: Papel

en: Only the checked roles will be granted access.
pt: Será concedido acesso apenas aos papéis selecionados.

en: @identifier can have any role
pt: @identifier pode ter qualquer papel

en: Match roles
pt: Comparar papéis

en: If matching against all selected roles, the user must have <em>all</em> the roles selected.
pt: Se corresponder a todos os papéis selecionados, o usuário deve ter <em>todos</em> os papéis selecionados.
