UUID Role (7.x-1.1) - en to ru translation catalogue (6 entries)

en: User
ru: Пользователь

en: Roles
ru: Роли

en: Role
ru: Роль

en: Only the checked roles will be granted access.
ru: Доступ получат только указанные роли.

en: Match roles
ru: Сопоставление ролей

en: If matching against all selected roles, the user must have <em>all</em> the roles selected.
ru: Если указано сопоставление среди всех выбранных ролей, то пользователь должен иметь <em>все</em> выбранные роли.
