UUID Role (7.x-1.2) - en to fr translation catalogue (8 entries)

en: User
fr: Utilisateur

en: Roles
fr: Rôles

en: Role
fr: Rôle

en: Only the checked roles will be granted access.
fr: L'accès sera accordé seulement aux rôles cochés

en: @identifier can have any role
fr: @identifier peut avoir n'importe quel rôle

en: UUID
fr: Identifiant universel unique (UUID)

en: Match roles
fr: Correspondance des rôles

en: If matching against all selected roles, the user must have <em>all</em> the roles selected.
fr: Si cela doit correspondre à tous les rôles sélectionnés, l'utilisateur doit avoir <em>tous</em> les rôles sélectionnés.
