UUID Role (7.x-1.2) - en to it translation catalogue (5 entries)

en: User
it: Utente

en: Roles
it: Ruoli

en: Role
it: Ruolo

en: Match roles
it: Confronto ruoli

en: If matching against all selected roles, the user must have <em>all</em> the roles selected.
it: Se si confronta rispetto a tutti i ruoli selezionati, l'utente deve appartenere a <em>tutti</em> i ruoli selezionati.
