UUID Role (7.x-1.3) - en to oc translation catalogue (9 entries)

en: User
oc: Utilizaire

en: Roles
oc: Ròtles

en: Role
oc: Ròtle

en: Only the checked roles will be granted access.
oc: L'accès serà acordat solament als ròtles marcats

en: @identifier can have any role
oc: @identifier pòt aver n'importe quel ròtle

en: UUID
oc: Identificant universal unic (UUID)

en: Match roles
oc: Correspondance des ròtles

en: If matching against all selected roles, the user must have <em>all</em> the roles selected.
oc: Se aquò deu correspondre a totes los ròtles seleccionats, l'utilizaire deu aver <em>tous</em> los ròtles seleccionats.

en: The user whose roles should be changed.
oc: L'utilizaire dont los ròtles devon èsser cambiats.
