UUID Role (7.x-1.3) - en to uk translation catalogue (8 entries)

en: User
uk: Користувач

en: Roles
uk: Ролі

en: Role
uk: Роль

en: Only the checked roles will be granted access.
uk: Доступ буде наданий лише позначеним ролям.

en: @identifier can have any role
uk: @identifier може мати будь-яку роль

en: Match roles
uk: Зіставлення ролей

en: If matching against all selected roles, the user must have <em>all</em> the roles selected.
uk: Якщо вказано збіг з усіма обраними ролями, користувач повинен мати <em>усі</em> обрані ролі.

en: The user whose roles should be changed.
uk: Користувач, ролі якого повинні бути змінені.
