Viewer for 3D Models (7.x-1.0) - en to ru translation catalogue (6 entries)

en: Not found
ru: Не найдено

en: Background color
ru: Цвет фона

en: Container height
ru: Высота контейнера

en: Container width
ru: Ширина контейнера

en: Upload destination
ru: Хранилище

en: Select where the final files should be stored. Private file storage has significantly more overhead than public files, but allows restricted access to files within this field.
ru: Укажите конечное место сохранения файлов. Личное хранилище файлов занимает больше ресурсов, чем общедоступное, но позволяет ограничить доступ к файлам только данным полем.
