Viewer for 3D Models (7.x-1.2) - en to de translation catalogue (5 entries)

en: Not found
de: Nicht gefunden

en: Background color
de: Hintergrundfarbe

en: Container width
de: Containerbreite

en: Upload destination
de: Upload-Ziel

en: Select where the final files should be stored. Private file storage has significantly more overhead than public files, but allows restricted access to files within this field.
de: Wählen Sie aus, wo die Dateien abgelegt werden sollen. Der Private Dateispeicher erfordert bedeutend mehr Performance als der Öffentliche Dateispeicher, bietet jedoch einen geschützten Zugang zu Dateien in diesem Feld.
