Varbase: The Ultimate Drupal 8 CMS Starter Kit (Bootstrap Ready) (7.x-1.2) - en to es translation catalogue (12 entries)

en: Home
es: Inicio

en: Title
es: Título

en: Body
es: Cuerpo

en: Content
es: Contenido

en: Help
es: Ayuda

en: Core
es: Núcleo

en: Header
es: Encabezado

en: Footer
es: Pie de página

en: First Sidebar
es: Primera barra lateral

en: Second Sidebar
es: Segunda barra lateral

en: Basic page
es: Página básica

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
es: Utilice <em>páginas básicas</em> para el contenido estático, por ejemplo la página 'Sobre nosotros'.
