Vardot Base Profile (7.x-1.7) - en to am translation catalogue (129 entries)

en: Home
am: ቤት

en: Title
am: ዓርእስት

en: Body
am: አካል

en: user
am: ተጠቃሚ

en: Save configuration
am: ውቅረት አስቅምጥ

en: delete
am: ሰርዝ

en: Status
am: ሁኔታ

en: Delete
am: ሰርዝ

en: Operations
am: ክወናዎች

en: Content
am: ይዞታ

en: Username
am: የተጠቃሚ ስም

en: Type
am: ዓይነት

en: Author
am: ደራሲ

en: List
am: ዝርዝር

en: Subject
am: ዓርእስት

en: Actions
am: ድርጊቶች

en: disabled
am: የቦዘነ

en: Description
am: ማብራሪያ

en: Language
am: ቋንቋ

en: Disabled
am: ቦዘኔ

en: Enabled
am: ንቁ

en: Comments
am: አስተያየቶች

en: Tags
am: መለያዎች

en: Block title
am: የጥምር ዓርስት

en: Taxonomy
am: ስርዓተ ክፍፍል

en: Yes
am: እሺ

en: No
am: እምቢ

en: Content types
am: የይዞታ ዓይነቶች

en: Version
am: ሥሪት

en: view
am: ትይታ

en: Edit
am: አርትእ

en: Date
am: ቀን

en: Search
am: ፈልግ

en: Weight
am: ክብደት

en: The configuration options have been saved.
am: የውቅረቱ አማራጮች ተቀምጠዋል።

en: Required
am: አስፈላጊ

en: none
am: ምንም

en: Settings
am: ቅንብሮች

en: Name
am: ስም

en: edit
am: አስተካክል

en: Import
am: አስመጣ

en: Export
am: ላክ

en: Preview
am: ቅድመ እይታ

en: Save
am: አስቀምጥ

en: Help
am: እርዳታ

en: Default
am: ነባሪ

en: Update
am: አዘምን

en: Tuesday
am: ማክሰኞ

en: Wednesday
am: እሮብ

en: Thursday
am: ሃሙስ

en: Friday
am: ዓርብ

en: Time
am: ሰዓት

en: View
am: ትይታ

en: Path
am: ዱካ

en: Region
am: ክልል

en: User
am: ተጠቃሚ

en: Configure
am: ውቀር

en: Error
am: ስህተት

en: Expanded
am: የተለጠጠ

en: Optional. In the menu, the heavier items will sink and the lighter items will be positioned nearer the top.
am: ተጨማሪ። በምናሌዎች ዝርዝር ውስጥ፤ ከባባድ አካሎቹ ወደ ታች ይሰምጣሉ እና ቀላላል አካሎቹ ወደ አናት አካባቢ ይቀመጣሉ።

en: Update options
am: የማዘመኛ አማራጮች

en: Active
am: ገባሪ

en: Access denied
am: መድረስ ክልክል ነው

en: Block
am: ጥምር

en: Page
am: ገጽ

en: Site name
am: የድረ ገጽ ስም

en: Site slogan
am: የድረ ገጽ መፈክር

en: Header
am: ራስጌ

en: Left sidebar
am: ግራ ጎን አሞሌ

en: Right sidebar
am: የቀኝ ጎን አሞሌ

en: Footer
am: ግርጌ

en: Selected
am: የተመረጠ

en: Custom
am: ብጁ

en: Roles
am: ሚናዎች

en: Published
am: የታተመ

en: Input format
am: ግቤት ቅርፀት

en: Filter
am: ማጣሪያ

en: Location
am: ቦታ

en: Promoted to front page
am: ወደ ፊተኛው ገጽ የተሸጋገረ

en: Log message
am: መልእክቱን መዝግብ

en: Global settings
am: አጠቃላይ አቀናባሪዎች

en: Mode
am: ሁኔታ

en: Medium
am: መካከለኛ

en: Unlimited
am: ያልተወሰነ

en: node
am: አንጓ

en: Table
am: ሰንጠረዥ

en: Text color
am: የጽሑፍ ቀለም

en: Navigation
am: መጓጓዛ

en: User login
am: የተጠቃሚ መግቢያ

en: Users
am: ተጠቃሚዎች

en: Anonymous
am: ስም አልባ

en: Filters
am: ማጣሪያዎች

en: Recent comments
am: የቅርብ አስተያየቶች

en: Save settings
am: ቅንብሮቹን አስቀምጥ

en: Authoring information
am: የድርሰቱ መረጃ

en: Edit term
am: መጠሪያ አርትእ

en: Clear
am: አጥራ

en: ‹ previous
am: ‹ ቀድሞ

en: next ›
am: ቀጣይ ›

en: Source
am: ምንጭ

en: Member for
am: አባልነት ለ

en: Languages
am: ቋንቋዎች

en: Publishing options
am: የህትመት አማራጮች

en: Configure block
am: የጥምረት ውቀርት

en: None.
am: ምንም።

en: Greater than
am: ይበልጣል

en: Autocomplete taxonomy
am: ራሥ-ሙላ ስርዓተ ክፍፍል

en: warning
am: ማስጠንቀቂያ

en: Blocked
am: የተጣመረ

en: Permissions
am: ፈቃዶች

en: Menu settings
am: የምናሌ ቅንብሮች

en: Color scheme
am: የቀለም ሙሉ ምስርት

en: Themes
am: ገጽታዎች

en: Line break converter
am: ወሰነ መስመር ቀያሪ

en: Slogan
am: መፈክር

en: Translation
am: ትርጉም

en: Blocks
am: ጥምረቶች

en: Menus
am: ምናሌዎች

en: Permission
am: ፈቃድ

en: « first
am: « መጀምሪያ

en: last »
am: መጨረሻ »

en: sort by @s
am: በ@s ደርድር

en: Create @name
am: @name ፍጠር

en: User account
am: የተጠቃሚ መለያ

en: Revision information
am: የክለሳ መረጃ

en: Posted in
am: የታተመው በ

en: @type %title has been updated.
am: @type %title ተዘምኗል።

en: Ampersand
am: አያያዥ

en: Date and time
am: ቀን እና ሰዓት
