Varbase - The Ultimate Drupal CMS Starter Kit (Bootstrap Ready) (7.x-3.0-alpha3) - en to fa translation catalogue (39 entries)

en: Home
fa: خانه

en: Slideshow
fa: اسلایدشو

en: Title
fa: عنوان

en: Body
fa: بدنه

en: Content
fa: محتوا

en: Center
fa: وسط

en: Help
fa: راهنما

en: Top
fa: بالا

en: Time
fa: زمان

en: Number of columns
fa: تعداد ستون‌ها

en: Bottom
fa: پایین

en: 1 hour | @count hours
fa[0]: 1 ساعت
fa[1]: @count ساعت

en: 1 day | @count days
fa[0]: 1 روز
fa[1]: @count روز

en: Left sidebar
fa: کناره چپ

en: Right sidebar
fa: کناره راست

en: Footer
fa: پاورقی

en: Navigation
fa: پیمایش

en: Content Top
fa: بالای محتوا

en: Content Bottom
fa: پایین محتوا

en: Left
fa: چپ

en: Right
fa: راست

en: Unpublished
fa: منتشر نشده

en: 1 year | @count years
fa[0]: 1 سال
fa[1]: @count سال

en: 1 week | @count weeks
fa[0]: 1 هفته
fa[1]: @count هفته

en: 1 min | @count min
fa[0]: 1 دقیقه
fa[1]: @count دقیقه

en: 1 sec | @count sec
fa[0]: 1 ثانیه
fa[1]: @count ثانیه

en: Skip to main content
fa: رفتن به محتوای اصلی

en: 1 month | @count months
fa[0]: 1 ماه
fa[1]: @count ماه

en: Page elements
fa: عناصر صفحه

en: First sidebar
fa: اولین نوار کناری

en: Primary
fa: اصلی

en: Link title
fa: عنوان پیوند

en: Requirements problem
fa: مشکل در نیازمندی‌ها

en: Installed %module module.
fa: ماژول %module نصب شد.

en: Page top
fa: بالای صفحه

en: Page bottom
fa: پایین صفحه

en: Submitted by !username on !datetime
fa: ارسال شده توسط !username در !datetime

en: Check the error messages and <a href="!url">proceed with the installation</a>.
fa: پیام‌های خطا را بررسی کنید و <a href="!url">فرایند نصب را ادامه دهید</a>.

en: Basic page
fa: صفحه ساده
