Varbase - The Ultimate Drupal CMS Starter Kit (Bootstrap Ready) (7.x-3.0-beta3) - en to da translation catalogue (42 entries)

en: Home
da: Hjem

en: Title
da: Titel

en: Body
da: Brødtekst

en: Content
da: Indhold

en: Center
da: Centreret

en: Help
da: Hjælp

en: Time
da: Tid

en: Number of columns
da: Antal kolonner

en: Bottom
da: Bund

en: 1 hour | @count hours
da[0]: 1 time
da[1]: @count timer

en: 1 day | @count days
da[0]: 1 dag
da[1]: @count dage

en: Left sidebar
da: Venstre sidepanel

en: Right sidebar
da: Højre sidepanel

en: Footer
da: Sidefod

en: bottom
da: bund

en: Content Bottom
da: Indhold bund

en: Left
da: Venstre

en: Right
da: Højre

en: Unpublished
da: Ikke udgivet

en: 1 year | @count years
da[0]: 1 år
da[1]: @count år

en: 1 week | @count weeks
da[0]: 1 uge
da[1]: @count uger

en: 1 min | @count min
da[0]: 1 minut
da[1]: @count minutter

en: 1 sec | @count sec
da[0]: 1 sek
da[1]: @count sekunder

en: Skip to main content
da: Gå til hovedindhold

en: Sidebar Left
da: Venstre sidepanel

en: Sidebar Right
da: Højre sidepanel

en: 1 month | @count months
da[0]: 1 måned
da[1]: @count måneder

en: Page elements
da: Sideelementer

en: First sidebar
da: Første sidepanel

en: Primary
da: Primær

en: Link title
da: Linktitel

en: Secondary
da: Sekundær

en: Requirements problem
da: Problem med systemkrav

en: Installed %module module.
da: Modulet %module installeret.

en: Provide a "more" link.
da: Vis et "more" link.

en: Page top
da: Sidehovede

en: Page bottom
da: Sidefod

en: Submitted by !username on !datetime
da: Indsendt af !username den !datetime

en: Check the error messages and <a href="!url">proceed with the installation</a>.
da: Gennemse fejlmeddelelserne og <a href="!url">fortsæt med installationen</a>.

en: Basic page
da: Simpel side

en: Before Content
da: Før indhold

en: After Content
da: Efter indhold
