Varbase - The Ultimate Drupal CMS Starter Kit (Bootstrap Ready) (7.x-3.0-beta3) - en to ro translation catalogue (36 entries)

en: Home
ro: Acasă

en: Title
ro: Titlu

en: Body
ro: Conținut

en: Content
ro: Conținut

en: Center
ro: Centru

en: Help
ro: Ajutor

en: Top
ro: Sus

en: Time
ro: Ora

en: Number of columns
ro: Număr de coloane

en: Bottom
ro: Partea de jos

en: 1 hour | @count hours
ro[0]: 1 oră
ro[1]: @count ore
ro[2]: @count de ore

en: 1 day | @count days
ro[0]: 1 zi
ro[1]: @count zile
ro[2]: @count de zile

en: Left sidebar
ro: Coloană stânga

en: Right sidebar
ro: Coloană dreapta

en: Footer
ro: Subsol

en: Navigation
ro: Navigator

en: Left
ro: Stânga

en: Right
ro: Dreapta

en: Unpublished
ro: Nepublicat

en: 1 year | @count years
ro[0]: 1 an
ro[1]: @count ani
ro[2]: @count de ani

en: 1 week | @count weeks
ro[0]: 1 săptămână
ro[1]: @count săptămâni
ro[2]: @count de săptămâni

en: 1 min | @count min
ro[0]: 1 min
ro[1]: @count minute
ro[2]: @count de minute

en: 1 sec | @count sec
ro[0]: 1 sec
ro[1]: @count sec
ro[2]: @count de sec

en: Skip to main content
ro: Sari la conținutul principal

en: Landing page
ro: Pagină destinație

en: 1 month | @count months
ro[0]: 1 lună
ro[1]: @count luni
ro[2]: @count de luni

en: First sidebar
ro: Prima bară laterală

en: Requirements problem
ro: Problemă de cerinţe

en: Installed %module module.
ro: Modulul %module instalat.

en: Page top
ro: Susul paginii

en: Page bottom
ro: Josul paginii

en: Submitted by !username on !datetime
ro: Trimis de !username la !datetime

en: Check the error messages and <a href="!url">proceed with the installation</a>.
ro: Verificați mesajele de eroare după care puteți <a href="!url">continua instalarea</a>.

en: Basic page
ro: Pagină simplă

en: Before Content
ro: Înainte de conținut

en: After Content
ro: După conținut
