Varbase - The Ultimate Drupal CMS Starter Kit (Bootstrap Ready) (7.x-3.0-beta3) - en to ur translation catalogue (18 entries)

en: Home
ur: مرکز

en: Slideshow
ur: سلائڈ شو

en: Title
ur: عنوان

en: Body
ur: متن

en: Content
ur: متن

en: Center
ur: وسط

en: Help
ur: مدد

en: Time
ur: وقت

en: 1 hour | @count hours
ur[0]: ۱ گھنٹہ
ur[1]: @count گھنٹے

en: 1 day | @count days
ur[0]: ۱ دن
ur[1]: @count دن

en: Navigation
ur: نیویگیشن

en: 1 year | @count years
ur[0]: 1سال
ur[1]: @count سال

en: 1 week | @count weeks
ur[0]: 1ھفتہ
ur[1]: @count ھفتے

en: 1 min | @count min
ur[0]: ۱ دقیقہ
ur[1]: @count دقیقے

en: 1 sec | @count sec
ur[0]: 1 سیکینڈ
ur[1]: @count سیکینڈ

en: 1 month | @count months
ur[0]: ۱ مہینہ
ur[1]: @count مہینے

en: Requirements problem
ur: ضروریات کا مسئلہ

en: Installed %module module.
ur: نصب شدہ %module ماڈیول
