Varbase - The Ultimate Drupal CMS Starter Kit (Bootstrap Ready) (7.x-3.1) - en to it translation catalogue (34 entries)

en: Title
it: Titolo

en: Body
it: Corpo

en: Content
it: Contenuto

en: Center
it: Centro

en: Help
it: Aiuto

en: Top
it: In cima

en: Time
it: Data e ora

en: Number of columns
it: Numero di colonne

en: Bottom
it: In fondo

en: 1 hour | @count hours
it[0]: 1 ora
it[1]: @count ore

en: 1 day | @count days
it[0]: 1 giorno
it[1]: @count giorni

en: Left sidebar
it: Barra laterale sinistra

en: Right sidebar
it: Barra laterale destra

en: Footer
it: Piè di pagina

en: Navigation
it: Navigazione

en: Left
it: Sinistra

en: Right
it: Destra

en: Unpublished
it: Non pubblicato

en: 1 year | @count years
it[0]: 1 anno
it[1]: @count anni

en: 1 week | @count weeks
it[0]: 1 settimana
it[1]: @count settimane

en: Skip to main content
it: Salta al contenuto principale

en: Landing page
it: Pagina di destinazione

en: 1 month | @count months
it[0]: 1 mese
it[1]: @count mesi

en: First sidebar
it: Prima barra laterale

en: Primary
it: Primario

en: Link title
it: Titolo del link

en: Secondary
it: Secondario

en: Requirements problem
it: Problema nei requisiti

en: Installed %module module.
it: Il modulo %module è  stato installato.

en: Page top
it: Inizio pagina

en: Page bottom
it: Fondo pagina

en: Submitted by !username on !datetime
it: Inviato da !username il !datetime

en: Check the error messages and <a href="!url">proceed with the installation</a>.
it: Controlla i messaggi di errore e <a href="!url">continua con l'installazione</a>.

en: Basic page
it: Pagina base
