Varbase - The Ultimate Drupal CMS Starter Kit (Bootstrap Ready) (7.x-3.1) - en to ne translation catalogue (31 entries)

en: Home
ne: गृह पृष्ठ

en: Slideshow
ne: स्लाइडप्रदर्शन

en: Title
ne: शीर्षक

en: Body
ne: मुख्य भाग

en: Content
ne: विषयवस्तु

en: Center
ne: केन्द्र

en: Help
ne: सहयोग

en: Top
ne: माथि

en: Time
ne: समय

en: 1 hour | @count hours
ne[0]: १ घण्टा
ne[1]: @count घण्टा

en: 1 day | @count days
ne[0]: १ दिन
ne[1]: @count दिन

en: Left sidebar
ne: वायाँतर्फको स्तम्भ

en: Right sidebar
ne: दायाँतर्फको स्तम्भ

en: Footer
ne: फुटर

en: Navigation
ne: नेभिगेसन

en: Content Top
ne: शीर्षक सामग्री

en: Content Bottom
ne: तलको सामग्री

en: Left
ne: बाँया

en: Right
ne: दायाँ

en: 1 year | @count years
ne[0]: १ वर्ष
ne[1]: @count वर्ष

en: 1 week | @count weeks
ne[0]: १ हप्‍ता
ne[1]: @count हप्‍ता

en: 1 min | @count min
ne[0]: १ मिनेट
ne[1]: @count मिनेट

en: 1 sec | @count sec
ne[0]: १ सेकेण्ड
ne[1]: @count सेकेण्ड

en: Skip to main content
ne: मुख्य सामग्रीमा जानुहोस्

en: Sidebar Left
ne: बाँया साइडबार

en: Sidebar Right
ne: दायाँ साइडबार

en: Requirements problem
ne: आवश्यकताहरुमा समस्या भयो

en: Page top
ne: पृष्ठको माथि

en: Page bottom
ne: पृष्ठको तल

en: Basic page
ne: मूल पृष्ठ

en: Slide Image
ne: स्लाइड प्रतिमा
