Varbase - The Ultimate Drupal CMS Starter Kit (Bootstrap Ready) (7.x-3.2) - en to ru translation catalogue (50 entries)

en: Home
ru: Главная

en: Slideshow
ru: Слайд-шоу

en: Title
ru: Заголовок

en: Body
ru: Содержимое

en: Content
ru: Содержимое

en: Center
ru: Центр

en: Help
ru: Справка

en: Top
ru: Вверху

en: Time
ru: Время

en: Number of columns
ru: Количество столбцов

en: Bottom
ru: Снизу

en: 1 hour | @count hours
ru[0]: @count час
ru[1]: @count часа
ru[2]: @count часов

en: 1 day | @count days
ru[0]: @count день
ru[1]: @count дня
ru[2]: @count дней

en: Left sidebar
ru: Левая боковая колонка

en: Right sidebar
ru: Правая боковая колонка

en: Footer
ru: Подвал

en: Navigation
ru: Навигация

en: bottom
ru: снизу

en: top
ru: сверху

en: Content Top
ru: Контент сверху

en: Content Bottom
ru: Контент Снизу

en: Left
ru: Слева

en: Right
ru: Справа

en: Unpublished
ru: Снято с публикации

en: 1 year | @count years
ru[0]: @count год
ru[1]: @count года
ru[2]: @count[2] лет

en: 1 week | @count weeks
ru[0]: @count неделя
ru[1]: @count недели
ru[2]: @count[2] недель

en: 1 min | @count min
ru[0]: @count мин.
ru[1]: @count мин.
ru[2]: @count[2] мин.

en: 1 sec | @count sec
ru[0]: @count сек.
ru[1]: @count сек.
ru[2]: @count[2] сек.

en: Skip to main content
ru: Перейти к основному содержанию

en: Sidebar Left
ru: Левая боковая панель

en: Sidebar Right
ru: Правая боковая панель

en: Landing page
ru: Целевая страница

en: 1 month | @count months
ru[0]: @count месяц
ru[1]: @count месяца
ru[2]: @count[2] месяцев

en: Page elements
ru: Элементы страницы

en: First sidebar
ru: Первая боковая панель

en: Primary
ru: Первичный

en: Link title
ru: Заголовок ссылки

en: Secondary
ru: Вторичный

en: Requirements problem
ru: Несоответствие требованиям

en: Installed %module module.
ru: Установлен модуль %module.

en: Page top
ru: Верх страницы

en: Page bottom
ru: Низ страницы

en: Submitted by !username on !datetime
ru: Опубликовано !datetime пользователем !username

en: Check the error messages and <a href="!url">proceed with the installation</a>.
ru: Устраните обнаруженные проблемы и <a href="!url">обновите страницу</a>.

en: Basic page
ru: Страница

en: Before Content
ru: Перед содержимым

en: -- Select --
ru: -- Выбор --

en: After Content
ru: После содержимого

en: Slide title
ru: Заголовок слайда

en: Varbase settings file
ru: Файл настроек Varbase
