Varbase - The Ultimate Drupal CMS Starter Kit (Bootstrap Ready) (7.x-3.2) - en to tr translation catalogue (44 entries)

en: Home
tr: Ana Sayfa

en: Slideshow
tr: Slayt gösterisi

en: Title
tr: Başlık

en: Body
tr: Gövde

en: Content
tr: İçerik

en: Center
tr: Merkez

en: Help
tr: Yardım

en: Top
tr: En üst

en: Time
tr: Zaman

en: Number of columns
tr: Sütun sayısı

en: Bottom
tr: Alt

en: 1 hour | @count hours
tr[0]: 1 saat
tr[1]: @count saat

en: 1 day | @count days
tr[0]: 1 gün
tr[1]: @count gün

en: Left sidebar
tr: Sol sütun

en: Right sidebar
tr: Sağ sütun

en: Footer
tr: Alt bilgi

en: Navigation
tr: Gezinti

en: bottom
tr: alt

en: top
tr: üst

en: Content Bottom
tr: İçerik Altı

en: Left
tr: Sol

en: Right
tr: Sağ

en: Right Sidebar
tr: sağ sütun

en: Unpublished
tr: Yayında değil

en: 1 year | @count years
tr[0]: 1 yıl
tr[1]: @count yıl

en: 1 week | @count weeks
tr[0]: 1 hafta
tr[1]: @count hafta

en: 1 min | @count min
tr[0]: 1 dak
tr[1]: @count dak

en: 1 sec | @count sec
tr[0]: 1 sn
tr[1]: @count sn

en: Skip to main content
tr: Ana içeriğe atla

en: Landing page
tr: Açılış sayfası

en: 1 month | @count months
tr[0]: 1 ay
tr[1]: @count ay

en: Page elements
tr: Sayfa elemanları

en: First sidebar
tr: İlk kenar çubuğu

en: Primary
tr: Birincil

en: Secondary
tr: İkincil

en: Requirements problem
tr: Gereksinim sorunu

en: Installed %module module.
tr: %module eklentisi kuruldu.

en: Page top
tr: Sayfa başı

en: Page bottom
tr: Sayfanın altı

en: Submitted by !username on !datetime
tr: !username tarafından !datetime tarihinde gönderildi

en: Check the error messages and <a href="!url">proceed with the installation</a>.
tr: Hata iletilerini kontrol ettikten sonra <a href="!url">kuruluma devam edin</a>.

en: Basic page
tr: Temel sayfa

en: -- Select --
tr: -- Seçiniz --

en: Build <em>landing pages</em> to display content using custom layouts.
tr: İçeriği özelleştirilmiş yerleşim düzeni kullanarak göstermek için <em>açılış sayfaları</em> oluştur.
