Varbase - The Ultimate Drupal CMS Starter Kit (Bootstrap Ready) (7.x-3.3) - en to te translation catalogue (27 entries)

en: Home
te: ముంగిలి

en: Slideshow
te: స్లైడ్ ప్రదర్శన

en: Title
te: శీర్షిక

en: Body
te: వివరము

en: Content
te: సారము

en: Help
te: సహాయం

en: Top
te: పైన

en: Time
te: సమయం

en: Number of columns
te: నిలువు వరుసల సంఖ్య

en: 1 hour | @count hours
te[0]: 1 గంట
te[1]: @count గంటలు

en: 1 day | @count days
te[0]: 1 రోజు
te[1]: @count రోజులు

en: Left sidebar
te: ఎడమ పక్కపట్టీ

en: Right sidebar
te: కుడి పక్కపట్టీ

en: Navigation
te: మార్గదర్శిని

en: Left
te: ఎడమ

en: Right
te: కుడి

en: Unpublished
te: ప్రచురింపబడనివి

en: 1 year | @count years
te[0]: 1 సంవత్సరం
te[1]: @count సంవత్సరాలు

en: 1 week | @count weeks
te[0]: 1 వారం
te[1]: @count వారాలు

en: 1 min | @count min
te[0]: 1 నిమిషం
te[1]: @count నిమిషాలు

en: 1 sec | @count sec
te[0]: 1 క్షణం
te[1]: @count క్షణాలు

en: 1 month | @count months
te[0]: 1 నెల
te[1]: @count నెలలు

en: First sidebar
te: మొదటి పక్కపట్టీ

en: Requirements problem
te: ఆవశ్యకాల సమస్య

en: Installed %module module.
te: %module మాడ్యూలును స్థాపించాం.

en: Page bottom
te: పేజీ అడుగు

en: Basic page
te: ప్రాథమిక పేజీ
