Varbase - The Ultimate Drupal CMS Starter Kit (Bootstrap Ready) (7.x-3.4) - en to pl translation catalogue (50 entries)

en: Home
pl: Strona główna

en: Slideshow
pl: Pokaz slajdów

en: Title
pl: Tytuł

en: Body
pl: Treść

en: Content
pl: Zawartość

en: Center
pl: Środek

en: Help
pl: Pomoc

en: Top
pl: Góra strony

en: Time
pl: Czas

en: Number of columns
pl: Liczba kolumn

en: Bottom
pl: Dół strony

en: 1 hour | @count hours
pl[0]: 1 godzina
pl[1]: @count godziny
pl[2]: @count godzin

en: 1 day | @count days
pl[0]: 1 dzień
pl[1]: @count dni
pl[2]: @count dni

en: Left sidebar
pl: Lewy pasek boczny

en: Right sidebar
pl: Prawy pasek boczny

en: Footer
pl: Stopka

en: Navigation
pl: Nawigacja

en: bottom
pl: dół

en: top
pl: góra

en: Content Top
pl: Lewy nagłówek

en: Content Bottom
pl: Na dole treści

en: Left
pl: Lewo

en: Right
pl: Prawo

en: Unpublished
pl: Nieopublikowany

en: 1 year | @count years
pl[0]: 1 rok
pl[1]: @count lata
pl[2]: @count lat

en: 1 week | @count weeks
pl[0]: 1 tydzień
pl[1]: @count tygodnie
pl[2]: @count tygodni

en: 1 min | @count min
pl[0]: 1 min
pl[1]: @count minuty
pl[2]: @count minut

en: 1 sec | @count sec
pl[0]: 1 sekunda
pl[1]: @count sekundy
pl[2]: @count sekund

en: Skip to main content
pl: Przejdź do treści

en: Nodequeue
pl: Kolejka treści

en: Landing page
pl: Strona docelowa

en: 1 month | @count months
pl[0]: 1 miesiąc
pl[1]: @count miesiące
pl[2]: @count miesięcy

en: Page elements
pl: Elementy strony

en: First sidebar
pl: Pierwsza kolumna boczna

en: Primary
pl: Główny

en: Link title
pl: Tytuł odnośnika

en: Secondary
pl: Drugorzędny

en: Requirements problem
pl: Niespełnione wymagania

en: Installed %module module.
pl: Zainstalowano moduł %module.

en: Provide a "more" link.
pl: Dostarcz odnośnik "więcej"

en: Page top
pl: Góra strony

en: Page bottom
pl: Dół strony

en: Submitted by !username on !datetime
pl: Wysłane przez !username w !datetime

en: Check the error messages and <a href="!url">proceed with the installation</a>.
pl: Sprawdź komunikat błedu i <a href="!url">kontynuuj instalację</a>.

en: Basic page
pl: Prosta strona

en: Alternating view mode
pl: Alternatywny tryb widoku

en: -- Select --
pl: -- Wybierz --

en: First column
pl: Pierwsza kolumna

en: Second column
pl: Druga kolumna

en: Third column
pl: Trzecia kolumna
