Varbase - The Ultimate Drupal CMS Starter Kit (Bootstrap Ready) (7.x-3.7) - en to nl translation catalogue (47 entries)

en: Slideshow
nl: Diavoorstelling

en: Title
nl: Titel

en: Body
nl: Inhoud

en: Content
nl: Inhoud

en: Center
nl: Gecentreerd

en: Top
nl: Bovenaan

en: Time
nl: Tijd

en: Number of columns
nl: Aantal kolommen

en: Bottom
nl: Onderkant

en: 1 hour | @count hours
nl[0]: 1 uur
nl[1]: @count uur

en: 1 day | @count days
nl[0]: 1 dag
nl[1]: @count dagen

en: Left sidebar
nl: Linker zijbalk

en: Right sidebar
nl: Rechter zijbalk

en: Footer
nl: Voet

en: Navigation
nl: Navigatie

en: bottom
nl: onderkant

en: top
nl: bovenkant

en: Content Bottom
nl: Onder inhoud

en: Left
nl: Links

en: Right
nl: Rechts

en: Right Sidebar
nl: Rechter zijbalk

en: Unpublished
nl: Niet gepubliceerd

en: 1 year | @count years
nl[0]: 1 jaar
nl[1]: @count jaar

en: 1 week | @count weeks
nl[0]: 1 week
nl[1]: @count weken

en: Left Sidebar
nl: Linker zijbalk

en: Skip to main content
nl: Overslaan en naar de inhoud gaan

en: Sidebar Left
nl: Linker zijbalk

en: Sidebar Right
nl: Rechter zijbalk

en: Landing page
nl: Landingspagina

en: 1 month | @count months
nl[0]: 1 maand
nl[1]: @count maanden

en: Page elements
nl: Pagina-elementen

en: First sidebar
nl: Eerste zijbalk

en: Primary
nl: Primair

en: Link title
nl: Linktitel

en: Secondary
nl: Secundair

en: Requirements problem
nl: Fout met vereiste onderdelen

en: Installed %module module.
nl: %module-module geïnstalleerd.

en: Page top
nl: Bovenkant pagina

en: Page bottom
nl: Onderkant pagina

en: Submitted by !username on !datetime
nl: Door !username op !datetime

en: Check the error messages and <a href="!url">proceed with the installation</a>.
nl: Controleer de foutmeldingen en <a href="!url">ga verder met de installatie</a>.

en: Basic page
nl: Eenvoudige pagina

en: Before Content
nl: Voor de inhoud

en: -- Select --
nl: -- Selecteer --

en: First column
nl: Eerste kolom

en: Second column
nl: Tweede kolom

en: After Content
nl: Na de inhoud
