Variable (7.x-1.0-alpha2) - en to bg translation catalogue (126 entries)

en: Body
bg: Основен текст

en: Subject
bg: Тема

en: Description
bg: Описание

en: Language
bg: Език

en: Enable
bg: Включи

en: Disabled
bg: Деактивиран

en: Enabled
bg: Активиран

en: Available variables are:
bg: Достъпните променливи са:

en: Number
bg: Номер

en: Country
bg: Страна

en: Multiple
bg: Множествен

en: Required
bg: Задължително

en: Name
bg: Име

en: Default
bg: По подразбиране

en: Sunday
bg: Неделя

en: Monday
bg: Понеделник

en: Tuesday
bg: Вторник

en: Wednesday
bg: Сряда

en: Thursday
bg: Четвъртък

en: Friday
bg: Петък

en: Saturday
bg: Събота

en: Modules
bg: Модули

en: Menu
bg: Меню

en: Options
bg: Опции

en: Footer message
bg: Колофон

en: User settings
bg: Настройки на потребител

en: Public registrations
bg: Публични регистрации

en: Only site administrators can create new user accounts.
bg: Само администраторът на сайта може да създава нови потребителски акаунти.

en: Published
bg: Публикувано

en: Promoted to front page
bg: Публикувано на първа страница

en: Sticky at top of lists
bg: Фиксиран най-отгоре

en: Vocabulary
bg: Речник

en: E-mail address
bg: E-mail адрес

en: Unlimited
bg: Без ограничения

en: Other
bg: Други

en: String
bg: Стринг

en: @site is currently under maintenance. We should be back shortly. Thank you for your patience.
bg: @site в момента е в техническа профилактика. Ще бъде достъпен в най-скоро време. Благодарим ви за търпението.

en: Default front page
bg: Начална страница по подразбиране

en: Anonymous
bg: Анонимен

en: Optional
bg: По желание

en: Titles only
bg: Само заглавия

en: Full text
bg: Пълен текст

en: Visitors can create accounts and no administrator approval is required.
bg: Посетителите могат да създават акаунти и не се изисква одобрението на администратор.

en: Create new revision
bg: Създаване на нова версия

en: First day of week
bg: Първи ден на седмицата

en: Site information
bg: Информация за сайта

en: Length of trimmed posts
bg: Дължина на орязаната версия

en: 200 characters
bg: 200 символа

en: 400 characters
bg: 400 символа

en: 600 characters
bg: 600 символа

en: 800 characters
bg: 800 символа

en: 1000 characters
bg: 1000 символа

en: 1200 characters
bg: 1200 символа

en: 1400 characters
bg: 1400 символа

en: 1600 characters
bg: 1600 символа

en: 1800 characters
bg: 1800 символа

en: 2000 characters
bg: 2000 символа

en: The maximum number of characters used in the trimmed version of a post. Drupal will use this setting to determine at which offset long posts should be trimmed. The trimmed version of a post is typically used as a teaser when displaying the post on the main page, in XML feeds, etc. To disable teasers, set to 'Unlimited'. Note that this setting will only affect new or updated content and will not affect existing teasers.
bg: Максимален брой символи, които може да използва орязаната версия на публикацията. Drupal ще използва тази настройка, за да определи по какъв начин ще бъдат съкращавани по-дългите публикации. Късата версия на публикацията обикновено се използва като резюме на пълната публикация, когато се показва на главната страница, в XML канали и т.н. За да деактивирате резюметата, изберете 'Неограничен' за максималния брой символи. Забележете, че тази настройка ще действа само върху ново или обновено съдържание и няма да засегне съществуващите вече публикации.

en: Menu settings
bg: Настройки на меню

en: Default options
bg: Опции по подразбиране

en: Slogan
bg: Мото

en: This text will be displayed at the bottom of each page. Useful for adding a copyright notice to your pages.
bg: Този текст ще се покаже в най-долната част на всяка страница. Използва се за добавяне на съобщение за авторски права, условия за ползване и ограничена отговорност.

en: Anonymous user
bg: Анонимен

en: The name used to indicate anonymous users.
bg: Име, използвано за показване на анонимни потребители.

en: The home page displays content from this relative URL. If unsure, specify "node".
bg: Началната страница показва съдържание от този относителен UR адресL. Ако не сте сигурни, оставете "node".

en: Select
bg: Избери

en: Default time zone
bg: Часова зона по подразбиране

en: Date - newest first
bg: Дата - най-новите са първи

en: Date - oldest first
bg: Дата - най-старите са първи

en: Hot topic threshold
bg: Праг за горещи теми

en: Topics per page
bg: Брой теми на страница

en: Posts - most active first
bg: Съобщения - активни на първо място

en: Posts - least active first
bg: Съобщения - неактивни на първо място

en: Default order
bg: Ред по подразбиране

en: Default picture
bg: Снимка по подразбиране

en: URL of picture to display for users with no custom picture selected. Leave blank for none.
bg: URL на снимката, която се показва на потребители, които не са избрали своя снимка. Оставете полето празно, ако желаете да няма такава снимка.

en: Multilingual support
bg: Могоезична поддръжка

en: Enabled, with translation
bg: Активирано, със превод

en: Must users preview posts before submitting?
bg: Да бъдат ли задължени потребителите да правят предварителен преглед на публикацията, преди да я изпратят?

en: The <em>From</em> address in automated e-mails sent during registration and new password requests, and other notifications. (Use an address ending in your site's domain to help prevent this e-mail being flagged as spam.)
bg: Адресът, <em>От</em> който ще се изпращат автоматични e-mail-и при регистрация и заявки за нови пароли, както и други известия. (Използвайте адрес с разширение домейна на Вашия сайт, за да не бъде маркиран като спам.)

en: Default number of forum topics displayed per page.
bg: Брой по подразбиране на темите показвани на една страница.

en: Default display order for topics.
bg: Подредба на темите по подразбиране.

en: Enable multilingual support for this content type. If enabled, a language selection field will be added to the editing form, allowing you to select from one of the <a href="!languages">enabled languages</a>. If disabled, new posts are saved with the default language. Existing content will not be affected by changing this option.
bg: Активира многоезичната поддръжка за този тип съдържание. Ако е активиран, ще бъде добавено поле за избор на език във формат за редактиране, позволявайки ви да изберете един от <a href="!languages">достъпните езици</a>. Ако е деактивирано, новите публикации се записват а езика по подразбиране. Съществуващото съдържание няма да бъде засегнато от промяната на тази опция.

en: Users with the <em>administer nodes</em> permission will be able to override these options.
bg: Потребители с права да <em>администрират възли</em> ще могат да променят тези опции.

en: Number of posts on main page
bg: Брой на публикациите на главната страница

en: The name of this website.
bg: Името на настоящия уеб сайт.

en: Your site's motto, tag line, or catchphrase (often displayed alongside the title of the site).
bg: Мото на сайта (изречение, запомняща се фраза, често показвано до заглавието на сайта)

en: Your site's mission or focus statement (often prominently displayed on the front page).
bg: Мисия или цел на сайта (изявление, често показвано на първа страница)

en: Default 403 (access denied) page
bg: Страница 403 (достъп отказан) по подразбиране

en: Default 404 (not found) page
bg: Страница 404 (не е открит) по подразбиране

en: Number of items in each feed
bg: Брой на обектите във всеки източник

en: Default number of items to include in each feed.
bg: Брой на обектите вкл. във всеки източник по подразбиране.

en: Feed content
bg: Съдържание източник

en: Titles plus teaser
bg: Заглавия и резюме

en: Global setting for the default display of content items in each feed.
bg: Общи настройки за визуализация по подразбиране на обектите във всеки източник.

en: Enable multilingual support for this content type. If enabled, a language selection field will be added to the editing form, allowing you to select from one of the <a href="!languages">enabled languages</a>. You can also turn on translation for this content type, which lets you have content translated to any of the enabled languages. If disabled, new posts are saved with the default language. Existing content will not be affected by changing this option.
bg: Разрешава поддръжката на множество езици за този тип съдържание. Ако е активирана, към формата за редакция на съдържанието ще бъде добавено поле за избор на език, позволявайки ви да избирате от <a href="!languages">активираните езици</a>. Може също да активирате възможността за превод на дадения тип съдържание, което ще ви позволи да имате превод на всеки един от разрешените езици. Ако поддъжката не е активирана, новите публикации се записват на езика по подразбиране. Вече съществуващото съдържание няма да бъде засегнато от промяната на тази опция.

en: Visitors can create accounts but administrator approval is required.
bg: Посетителите могат да създават акаунти, но се изисква одобрението на администратор.

en: Require e-mail verification when a visitor creates an account
bg: Изисква потвърждение по имейл, когато посетител създава акаунт.

en: If this box is checked, new users will be required to validate their e-mail address prior to logging into the site, and will be assigned a system-generated password. With it unchecked, users will be logged in immediately upon registering, and may select their own passwords during registration.
bg: Ако има отметка, от новите потребители ще се изисква да потвърдят техния e-mail адрес, преди да влязат в сайта, и ще им бъде предоставена парола, генерирана от системата. Ако няма отметка, потребителите ще влизат непосредствено след регистрацията и ще избират собствена парола при регистрация.

en: User registration guidelines
bg: Указания за регистриране

en: This text is displayed at the top of the user registration form and is useful for helping or instructing your users.
bg: Този текст се показва в горната част на формата за регистриране на потребител. Той ще е в помощ на Вашите потребители.

en: Welcome, new user created by administrator
bg: Добре дошъл, нов потребител създаден от администратора

en: Customize welcome e-mail messages sent to new member accounts created by an administrator.
bg: Редактирай текста на e-mail съобщенията за добре дошъл на новите потребители, създадени от администратор.

en: Welcome, no approval required
bg: Добре дошъл, не се изисква одобрение

en: Customize welcome e-mail messages sent to new members upon registering, when no administrator approval is required.
bg: Редактирай текста на e-mail съобщенията за добре дошъл на новите потребители, когато не се изисква одобрение от администратор.

en: Welcome, awaiting administrator approval
bg: Добре дошъл, изчакващ одобрение от администратор

en: Customize welcome e-mail messages sent to new members upon registering, when administrative approval is required.
bg: Редактирай текста на e-mail съобщенията за добре дошъл на новите потребители, когато се изисква одобрение от администратор.

en: Password recovery email
bg: Еmail за възстановяване на парола

en: Customize e-mail messages sent to users who request a new password.
bg: Редактирай e-mail съобщенията за потребителите заявили нова парола.

en: Account activation email
bg: Еmail за активиране на акаунт

en: Enable and customize e-mail messages sent to users upon account activation (when an administrator activates an account of a user who has already registered, on a site where administrative approval is required).
bg: Активирайте и редактирайте e-mail съобщенията изпращани на потребителите при активиране на акаунт (когато администратор активира акаунт на вече регистриран потребител, на сайт със задължително одобрение от администратор).

en: Notify user when account is activated.
bg: Уведоми потребител при активация на акаунт.

en: Account blocked email
bg: Еmail за блокиране на акаунт

en: Enable and customize e-mail messages sent to users when their accounts are blocked.
bg: Активирайте и редактирайте e-mail съобщенията изпращани на потребителите, когато акаунтът им е блокиран.

en: Notify user when account is blocked.
bg: Уведоми потребителя при блокиране на акаунта му.

en: Account deleted email
bg: Еmail за изтрит акаунт

en: Enable and customize e-mail messages sent to users when their accounts are deleted.
bg: Активирайте и редактирайте e-mail съобщенията изпращани на потребителите, когато акаунтът им е изтрит.

en: Notify user when account is deleted.
bg: Уведоми потребител за изтрит акаунт.

en: Signature support
bg: Поддръжка подписи

en: Picture support
bg: Поддръжка на снимки

en: Picture maximum dimensions
bg: Максимален размер на снимката

en: Maximum dimensions for pictures, in pixels.
bg: Максимален размер на снимката в пиксели

en: Picture maximum file size
bg: Максимален размер на файла

en: Maximum file size for pictures, in kB.
bg: Максимален размер на файла, до kB.

en: Picture guidelines
bg: Указания за снимката

en: This text is displayed at the picture upload form in addition to the default guidelines. It's useful for helping or instructing your users.
bg: Този текст се показва във формата за качване на снимка като допълнение към стандартните указания. Той може да бъде от помощ за новите потребители.
