Variable (7.x-1.0-alpha4) - en to cs translation catalogue (160 entries)

en: Body
cs: Text

en: Groups
cs: Skupiny

en: Subject
cs: Předmět

en: Description
cs: Popis

en: Language
cs: Jazyk

en: Enable
cs: Zapnout

en: Disabled
cs: Vypnuto

en: Enabled
cs: Zapnuto

en: Node type settings
cs: Nastavení typu obsahu

en: Available variables are:
cs: Dostupné proměnné jsou:

en: File path
cs: Cesta souboru

en: Number
cs: Číslo

en: Country
cs: Země

en: Multiple
cs: Vícenásobná

en: Required
cs: Povinné

en: Name
cs: Jméno

en: True
cs: Pravda (True)

en: False
cs: Nepravda (False)

en: Default
cs: Výchozí

en: Sunday
cs: Neděle

en: Monday
cs: Pondělí

en: Tuesday
cs: Úterý

en: Wednesday
cs: Středa

en: Thursday
cs: Čtvrtek

en: Friday
cs: Pátek

en: Saturday
cs: Sobota

en: Modules
cs: Moduly

en: Options
cs: Možnosti

en: Footer message
cs: Patička

en: User settings
cs: Uživatelské nastavení

en: Public registrations
cs: Veřejná registrace

en: Only site administrators can create new user accounts.
cs: Nové účty mohou vytvářet jen administrátoři.

en: Feed description
cs: Popis zdroje

en: Published
cs: Vydáno

en: Promoted to front page
cs: Zobrazit na titulní stránce

en: Sticky at top of lists
cs: Přilepit nahoru v seznamu

en: Vocabulary
cs: Slovník

en: E-mail address
cs: E-mailová adresa

en: Unlimited
cs: Neomezené

en: Other
cs: Jiné

en: String
cs: Řetězec

en: @site is currently under maintenance. We should be back shortly. Thank you for your patience.
cs: Na @site momentálně probíhá údržba. Zakrátko by měl být web opět v provozu. Děkujeme vám za trpělivost.

en: Default front page
cs: Výchozí titulní strana

en: Anonymous
cs: Anonym

en: Optional
cs: Nepovinné

en: Titles only
cs: Jen titulky

en: Full text
cs: Celý text

en: Visitors can create accounts and no administrator approval is required.
cs: Návštěvníci si mohou vytvářet účty a není potřeba schválení administrátorem.

en: Create new revision
cs: Vytvořit novou revizi

en: Empty
cs: Prázdný

en: First day of week
cs: Počáteční den v týdnu

en: Site information
cs: Informace o webu

en: Length of trimmed posts
cs: Délka oříznutého příspěvku

en: 200 characters
cs: 200 znaků

en: 400 characters
cs: 400 znaků

en: 600 characters
cs: 600 znaků

en: 800 characters
cs: 800 znaků

en: 1000 characters
cs: 1000 znaků

en: 1200 characters
cs: 1200 znaků

en: 1400 characters
cs: 1400 znaků

en: 1600 characters
cs: 1600 znaků

en: 1800 characters
cs: 1800 znaků

en: 2000 characters
cs: 2000 znaků

en: The maximum number of characters used in the trimmed version of a post. Drupal will use this setting to determine at which offset long posts should be trimmed. The trimmed version of a post is typically used as a teaser when displaying the post on the main page, in XML feeds, etc. To disable teasers, set to 'Unlimited'. Note that this setting will only affect new or updated content and will not affect existing teasers.
cs: Maximální počet znaků, které se zobrazí v oříznuté verzi příspěvku. Drupal podle tohoto nastavení určí, kde se má příspěvek uříznout. Oříznutá verze se obvykle používá jako upoutávka na hlavní stránce, v RSS atd. Chcete-li upoutávky vypnout, nastavte na „Neomezeno“. Poznámka: toto nastavení ovlivní jen nový či aktualizovaný obsah a nezmění existující upoutávky.

en: Menu settings
cs: Nastavení menu

en: Default options
cs: Výchozí nastavení

en: This text will be displayed at the bottom of each page. Useful for adding a copyright notice to your pages.
cs: Tento text se zobrazí v patičce každé stránky. Hodí se pro přidání copyrightu na stránky.

en: Anonymous user
cs: Anonym

en: The name used to indicate anonymous users.
cs: Jméno označující anonymního uživatele.

en: The home page displays content from this relative URL. If unsure, specify "node".
cs: Titulní stránka zobrazí obsah tohoto relativního URL. Pokud nepoužíváte čistá URL, zadejte část za „?q=“. Pokud si nejste jist/a, zadejte „node“ (bez uvozovek).

en: Select
cs: Vybrat

en: Default time zone
cs: Výchozí časová zóna

en: Date - newest first
cs: Datum - od nejnovějších

en: Date - oldest first
cs: Datum - od nejstarších

en: Hot topic threshold
cs: Mez oblíbené diskuse

en: Topics per page
cs: Témat na stránku

en: Posts - most active first
cs: Příspěvky - nejprve nejaktivnější

en: Posts - least active first
cs: Příspěvky - nejprve nejméně aktivní

en: Default order
cs: Výchozí pořadí

en: Default picture
cs: Výchozí obrázek

en: URL of picture to display for users with no custom picture selected. Leave blank for none.
cs: URL obrázku pro uživatele, kteří nemají vlastní obrázek. Můžete nechat nevyplněné pro žádný obrázek.

en: Boolean
cs: Logická hodnota (Boolean)

en: Multilingual support
cs: Podpora více jazyků

en: Enabled, with translation
cs: Zapnuto, s překladem

en: Must users preview posts before submitting?
cs: Musí si uživatelé před odesláním zobrazit náhled příspěvku?

en: The <em>From</em> address in automated e-mails sent during registration and new password requests, and other notifications. (Use an address ending in your site's domain to help prevent this e-mail being flagged as spam.)
cs: Adresa <em>odesílatele</em> v automaticky odesílaných e-mailech, např. při registraci uživatele nebo při požadavku na nové heslo a jiných upozorněních. (Pro snížení pravděpodobnosti, že takové zprávy budou označovány jako spam, použijte adresu z Vaší domény.)

en: Default number of forum topics displayed per page.
cs: Počet diskusních témat na stránku.

en: Default display order for topics.
cs: Výchozí řazení témat.

en: Enable multilingual support for this content type. If enabled, a language selection field will be added to the editing form, allowing you to select from one of the <a href="!languages">enabled languages</a>. If disabled, new posts are saved with the default language. Existing content will not be affected by changing this option.
cs: Povolit vícejazyčnou podporu pro tento typ obsahu. Vícejazyčná podpora přidává pole pro výběr jazyka do formuláře pro editaci. Umožňuje to vybrat jeden z <a href="!languages">povolených jazyků</a>. Pokud je vypnuta, nové příspěvky se uloží s výchozím jazykem. Stávající obsah nebude změnou této hodnoty ovlivněn.

en: Users with the <em>administer nodes</em> permission will be able to override these options.
cs: Uživatelé s právem <em>administrace uzlů</em> mohou tato nastavení změnit.

en: Number of posts on main page
cs: Počet příspěvků na hlavní stránce

en: The name of this website.
cs: Název tohoto webu

en: Your site's motto, tag line, or catchphrase (often displayed alongside the title of the site).
cs: Motto, hlavní cíl nebo heslo (často se zobrazuje vedle nadpisu webu).

en: Your site's mission or focus statement (often prominently displayed on the front page).
cs: Určení či zaměření webu (může se zobrazit na titulní straně).

en: Default 403 (access denied) page
cs: Standardní stránka 403 (přístup zamítnut)

en: Default 404 (not found) page
cs: Standardní stránka 404 (stránka nenalezena)

en: Number of items in each feed
cs: Počet položek v každém zdroji

en: Default number of items to include in each feed.
cs: Výchozí počet položek obsažených v každém zdroji.

en: Feed content
cs: Obsah zdroje

en: Titles plus teaser
cs: Titulek + upoutávka

en: Global setting for the default display of content items in each feed.
cs: Globální nastavení výchozího zobrazení položek každého zdroje.

en: Enable multilingual support for this content type. If enabled, a language selection field will be added to the editing form, allowing you to select from one of the <a href="!languages">enabled languages</a>. You can also turn on translation for this content type, which lets you have content translated to any of the enabled languages. If disabled, new posts are saved with the default language. Existing content will not be affected by changing this option.
cs: Povolte vícejazyčnou podporu tomuto typu obsahu. Pokud je povoleno, do změnového formuláře bude přidáno pole výběru jazyka, které umožní vybrání jednoho z <a href="!languages">povolených jazyků</a>.  Také můžete zapnout překlad pro tento typ obsahu, který vám umožní přeložit obsah do některého z povolených jazyků. Pokud je vypnuto, nové příspěvky budou uloženy ve výchozím jazyku. Existující obsah nebude změnou této volby dotčen.

en: Visitors can create accounts but administrator approval is required.
cs: Návštěvníci si mohou vytvářet účty, ale je potřeba schválení administrátorem.

en: Require e-mail verification when a visitor creates an account
cs: Vyžadovat ověření e-mailu při vytvoření uživatelského účtu

en: If this box is checked, new users will be required to validate their e-mail address prior to logging into the site, and will be assigned a system-generated password. With it unchecked, users will be logged in immediately upon registering, and may select their own passwords during registration.
cs: Jestli je zaškrtnuto, tak před přihlášením do webu budou muset noví uživatelé ověřit své emailové adresy a bude jim přiděleno systémem vygenerované heslo. Pokud není zaškrtnuto, tak se uživatelé mohou přihlásit bezprostředně po registraci a mohou si během registrace zvolit své vlastní heslo.

en: User registration guidelines
cs: Návod pro registraci uživatelů

en: This text is displayed at the top of the user registration form and is useful for helping or instructing your users.
cs: Tento text je zobrazen na vrchu registračního formuláře uživatele a je užitečný pro nápovědu či pokyny pro uživatele.

en: Welcome, new user created by administrator
cs: Uvítání, nový uživatel vytvořený administrátorem.

en: Customize welcome e-mail messages sent to new member accounts created by an administrator.
cs: Upravit uvítací emailovou zprávu, která se zasílá novým členům, vytvořeným administrátorem.

en: Welcome, no approval required
cs: Uvítání, není potřeba schválení.

en: Customize welcome e-mail messages sent to new members upon registering, when no administrator approval is required.
cs: Upravit uvítací emailovou zprávu, která se zasílá novým členům při registraci, při které není potřeba schválení administrátorem.

en: Welcome, awaiting administrator approval
cs: Uvítání, čeká se na schválení administrátorem.

en: Customize welcome e-mail messages sent to new members upon registering, when administrative approval is required.
cs: Upravit uvítací emailovou zprávu, která se zasílá novým členům při registraci, při které je potřeba schválení administrátorem.

en: Password recovery email
cs: E-mail pro zaslání hesla

en: Customize e-mail messages sent to users who request a new password.
cs: Upravit emailovou zprávu zaslanou uživateli, který si vyžádal nové heslo.

en: Account activation email
cs: E-mail pro aktivaci účtu

en: Enable and customize e-mail messages sent to users upon account activation (when an administrator activates an account of a user who has already registered, on a site where administrative approval is required).
cs: Zapnout a upravit emailovou zprávu, která se zasílá uživatelům při aktivaci konta (poté, administrátor aktivuje účet uživatele, který se zaregistroval na webu, který vyžaduje schválení administrátorem).

en: Notify user when account is activated.
cs: Upozornit uživatele po aktivaci účtu.

en: Account blocked email
cs: E-mail po blokaci účtu

en: Enable and customize e-mail messages sent to users when their accounts are blocked.
cs: Zapnout a upravit emailové zprávy zaslané uživatelům, když je jejich účet zablokován.

en: Notify user when account is blocked.
cs: Upozornit uživatele po blokaci účtu.

en: Account deleted email
cs: E-mail po smazání účtu

en: Enable and customize e-mail messages sent to users when their accounts are deleted.
cs: Zapnout a upravit emailové zprávy zaslané uživatelům po smazání jejich účtu.

en: Notify user when account is deleted.
cs: Upozornit uživatele po smazání účtu.

en: Signature support
cs: Podpora podpisů

en: Picture support
cs: Podpora obrázků (avatarů)

en: Picture maximum dimensions
cs: Maximální rozměry obrázku

en: Maximum dimensions for pictures, in pixels.
cs: Maximální rozměry obrázků, v pixelech.

en: Picture maximum file size
cs: Maximální velikost obrázku

en: Maximum file size for pictures, in kB.
cs: Maximální velikost souboru obrázku, v kB.

en: Picture guidelines
cs: Rady pro obrázky

en: This text is displayed at the picture upload form in addition to the default guidelines. It's useful for helping or instructing your users.
cs: Tento text se zobrazí u formuláře pro nahrávání obrázků. Můžete zde napsat rady a doporučení.

en: Regional settings
cs: Místní nastavení

en: Default country
cs: Výchozí země

en: The number of replies a topic must have to be considered "hot".
cs: Počet odpovědí na téma, aby bylo považováno za "horké".

en: Forum navigation vocabulary
cs: Slovník pro kategorizaci fóra

en: No Main links
cs: Žádné Primární odkazy

en: Source for the Main links
cs: Zdroj pro Primární odkazy

en: Select what should be displayed as the Main links (typically at the top of the page).
cs: Zvolte, co se má zobrazit jako Primární odkazy (typicky nahoře na stránce).

en: No Secondary links
cs: Žádné sekundární odkazy

en: Source for the Secondary links
cs: Zdroj sekundárních odkazů

en: Preview before submitting
cs: Náhled před uložením

en: Display author and date information.
cs: Zobrazit autora a informaci o datu.

en: Author username and publish date will be displayed.
cs: Jméno autora a datum uveřejnění budou zobrazeny.

en: The maximum number of posts displayed on overview pages such as the front page.
cs: Maximální počet příspěvků zobrazených na přehledových stránkách, jako je například titulní stránka.

en: This page is displayed when the requested document is denied to the current user. Leave blank to display a generic "access denied" page.
cs: Tato stránka bude zobrazena, když bude uživateli odmítnut přístup k dokumentu. Necháte-li prázdné, zobrazí se výchozí stránka "přístup odepřen".

en: This page is displayed when no other content matches the requested document. Leave blank to display a generic "page not found" page.
cs: Tato stránka bude zobrazena, když nebude nalezen požadovaný dokument. Necháte-li prázdné, zobrazí se výchozí stránka "stránka nenalezena".

en: Description of your site, included in each feed.
cs: Popis webu zahrnutý ve všech rss kanálech.

en: Users may set their own time zone.
cs: Uživatelé mohou nastavit vlastní časové pásmo.

en: Remind users at login if their time zone is not set.
cs: Upozornit uživatele po přihlášení, jestliže nemají nastavené časové pásmo.

en: Only applied if users may set their own time zone.
cs: Použije se jen tehdy, pokud mají uživatelé povoleno nastavit vlastní časové pásmo.

en: Time zone for new users
cs: Časové pásmo pro nové uživatele

en: Default time zone.
cs: Výchozí časová zóna.

en: Empty time zone.
cs: Prázdné časové pásmo.

en: Users may set their own time zone at registration.
cs: Uživatelé si mohou nastavit vlastní časové pásmo při registraci.

en: Put site into maintenance mode
cs: Přepnout web do režimu údržby (offline).

en: Maintenance mode message
cs: Zpráva režimu údržby

en: Message to show visitors when the site is in maintenance mode.
cs: Zpráva, která se zobrazí navštěvníkům webu v režimu údržby.

en: Picture directory
cs: Adresář pro obrázky

en: Subdirectory in the file upload directory where pictures will be stored.
cs: Podadresář, kam se budou ukládat obrázky, v adresáři pro nahrávání souborů.
