Variable (7.x-1.0-alpha4) - en to hu translation catalogue (170 entries)

en: Body
hu: Törzs

en: Groups
hu: Csoportok

en: Subject
hu: Tárgy

en: Description
hu: Leírás

en: Language
hu: Nyelv

en: Enable
hu: Engedélyezés

en: Disabled
hu: Tiltott

en: Enabled
hu: Engedélyezett

en: Available variables are:
hu: Használható változók:

en: File path
hu: Fájlútvonal

en: Number
hu: Szám

en: Country
hu: Ország

en: Multiple
hu: Többszörös

en: Required
hu: Szükséges

en: Name
hu: Név

en: True
hu: Igaz

en: False
hu: Hamis

en: Default
hu: Alapértelmezés

en: Sunday
hu: vasárnap

en: Monday
hu: hétfő

en: Tuesday
hu: kedd

en: Wednesday
hu: szerda

en: Thursday
hu: csütörtök

en: Friday
hu: péntek

en: Saturday
hu: szombat

en: URL
hu: Webcím

en: Modules
hu: Modulok

en: Menu
hu: Menü

en: Text
hu: Szöveg

en: Options
hu: Lehetőségek

en: Footer message
hu: Lábléc üzenet

en: User settings
hu: Felhasználó beállításai

en: Public registrations
hu: Nyilvános regisztráció

en: Only site administrators can create new user accounts.
hu: Csak a webhely karbantartói hozhatnak létre új felhasználót.

en: Feed description
hu: Hírcsatorna leírása

en: Published
hu: Közzétéve

en: Promoted to front page
hu: Címlapra helyezve

en: Sticky at top of lists
hu: Kiemelt, az oldal tetejére

en: Vocabulary
hu: Szótár

en: E-mail address
hu: Email cím

en: Unlimited
hu: Korlátlan

en: Other
hu: Egyéb

en: String
hu: Karaktersorozat

en: @site is currently under maintenance. We should be back shortly. Thank you for your patience.
hu: Ez a webhely jelenleg karbantartás alatt áll. Tartalmunk rövidesen újra elérhető lesz. Köszönjük a türelmet.

en: Default front page
hu: Alapértelmezett címlap

en: Optional
hu: Nem szükséges

en: Undefined
hu: Meghatározás nélküli

en: Titles only
hu: Csak címek

en: Full text
hu: Teljes szöveg

en: Feed settings
hu: Hírcsatorna beállítások

en: Visitors can create accounts and no administrator approval is required.
hu: A webhely látogatói létrehozhatnak felhasználót adminisztrátori jóváhagyás nélkül.

en: Create new revision
hu: Új változat készítése

en: Empty
hu: Üres

en: First day of week
hu: A hét első napja

en: Site information
hu: Webhely-információk

en: Length of trimmed posts
hu: Bevezetők hossza

en: 200 characters
hu: 200 karakter

en: 400 characters
hu: 400 karakter

en: 600 characters
hu: 600 karakter

en: 800 characters
hu: 800 karakter

en: 1000 characters
hu: 1000 karakter

en: 1200 characters
hu: 1200 karakter

en: 1400 characters
hu: 1400 karakter

en: 1600 characters
hu: 1600 karakter

en: 1800 characters
hu: 1800 karakter

en: 2000 characters
hu: 2000 karakter

en: The maximum number of characters used in the trimmed version of a post. Drupal will use this setting to determine at which offset long posts should be trimmed. The trimmed version of a post is typically used as a teaser when displaying the post on the main page, in XML feeds, etc. To disable teasers, set to 'Unlimited'. Note that this setting will only affect new or updated content and will not affect existing teasers.
hu: A törzs kezdetéből előállított bevezető maximális hossza karakterben. A bevezető a címlapon és az XML csatornáknál is felhasználásra kerül. Kikapcsolásához a „korlátlan” hosszt kell választani. A beállítás változtatása nem lesz hatással a már beküldött tartalmakra, csak az ezután felvett vagy szerkesztett szövegekre.

en: Theme settings
hu: Sminkbeállítások

en: Menu settings
hu: Menübeállítások

en: Default options
hu: Alapértelmezés szerinti lehetőségek

en: Slogan
hu: Jelmondat

en: This text will be displayed at the bottom of each page. Useful for adding a copyright notice to your pages.
hu: Bizonyos sminkek megjelenítik ezt a szöveget az oldal alján. Itt lehet elhelyezni például a copyright megjegyzéseket is.

en: Anonymous user
hu: Névtelen felhasználó

en: The name used to indicate anonymous users.
hu: A névtelen, regisztráció nélküli, be nem lépett, látogatók megnevezése.

en: The home page displays content from this relative URL. If unsure, specify "node".
hu: A címlapon ehhez a Drupal útvonalhoz tartozó kimenet jelenik majd meg. Alapértelmezett értéke a „node”.

en: Select
hu: Választás

en: Variables
hu: Változók

en: Default time zone
hu: Alapértelmezés szerinti időzóna

en: Date - newest first
hu: Dátum - újabbak elöl

en: Date - oldest first
hu: Dátum - régebbiek elöl

en: Drupal path
hu: Drupal útvonal

en: Hot topic threshold
hu: Aktív fórumtémák küszöbértéke

en: Topics per page
hu: A fórumtémák száma egy oldalon

en: Posts - most active first
hu: A legaktívabbak felül

en: Posts - least active first
hu: A legkevésbé aktívak felül

en: Default order
hu: Alapértelmezett sorrend

en: Default picture
hu: Alapértelmezés szerinti kép

en: URL of picture to display for users with no custom picture selected. Leave blank for none.
hu: Az alapértelmezés szerinti felhasználói kép webcíme. Ez jelenik meg, ha a felhasználó nem töltött fel képet. Üresen is hagyható.

en: Boolean
hu: Logikai

en: Multilingual support
hu: Több nyelv támogatása

en: Enabled, with translation
hu: Engedélyezett, fordítás támogatással

en: Must users preview posts before submitting?
hu: Beküldés előtt kötelező-e az előnézet megtekintése?

en: Array
hu: Tömb

en: The <em>From</em> address in automated e-mails sent during registration and new password requests, and other notifications. (Use an address ending in your site's domain to help prevent this e-mail being flagged as spam.)
hu: Regisztráció, új jelszó igénylése és más értesítések során automatikusan küldött emailek <em>Feladójának</em> címe. (Ajánlott a webhely domainjére végződő címet megadni. Ez segít megelőzni, hogy a küldött emaileket spamnek tekintsék.)

en: Default number of forum topics displayed per page.
hu: Az oldalanként megjelenített fórumtémák száma.

en: Default display order for topics.
hu: A fórumtémák alapértelmezés szerinti sorrendje.

en: Enable multilingual support for this content type. If enabled, a language selection field will be added to the editing form, allowing you to select from one of the <a href="!languages">enabled languages</a>. If disabled, new posts are saved with the default language. Existing content will not be affected by changing this option.
hu: Több nyelv támogatásának bekapcsolása erre a tartalomtípusra nézve. Ha be van kapcsolva, egy nyelv választó elem jelenik meg a beviteli és szerkesztő űrlapokon, lehetővé téve a <a href="!languages">bekapcsolt nyelvek</a> közül egy nyelv kiválasztását. Ha ki van kapcsolva, az új tartalmak az alapértelmezett nyelven lesznek elmentve. A meglévő tartalmakra nézve semmilyen azonnali hatással nincs a beállítás megváltoztatása (későbbi szerkesztésükkor azonban a fentiek szerint viselkednek majd).

en: Users with the <em>administer nodes</em> permission will be able to override these options.
hu: A <em>tartalmak adminisztrációja</em> jogosultsággal rendelkező felhasználók befolyásolhatják ezeket a beállításokat.

en: Number of posts on main page
hu: Oldalakon megjelenő tartalmak száma

en: The name of this website.
hu: A webhely neve.

en: Your site's motto, tag line, or catchphrase (often displayed alongside the title of the site).
hu: A webhely mottója, jelmondata (gyakran a webhely címe mellett jelenik meg).

en: Your site's mission or focus statement (often prominently displayed on the front page).
hu: A webhely küldetése (gyakran a honlapon kiemelten jelenik meg).

en: Default 403 (access denied) page
hu: Alapértelmezett 403 (tiltott hozzáférést jelző) oldal

en: Default 404 (not found) page
hu: Alapértelmezett 404 (nem található) oldal

en: Number of items in each feed
hu: Az elemek száma hírcsatornánként

en: Default number of items to include in each feed.
hu: A hírcsatornánkénti hírek alapértelmezett száma.

en: Feed content
hu: Hírcsatorna tartalom

en: Titles plus teaser
hu: Cím és bevezető

en: Global setting for the default display of content items in each feed.
hu: A tartalmak alapértelmezett megjelenése a rendszer által létrehozott hírcsatornákban.

en: Enable multilingual support for this content type. If enabled, a language selection field will be added to the editing form, allowing you to select from one of the <a href="!languages">enabled languages</a>. You can also turn on translation for this content type, which lets you have content translated to any of the enabled languages. If disabled, new posts are saved with the default language. Existing content will not be affected by changing this option.
hu: Többnyelvű tartalomkezelés támogatás bekapcsolása ehhez a tartalomtípushoz. Ha engedélyezett, egy nyelvválasztó mező jelenik meg a szerkesztési űrlapon, lehetővé téve a tartalom valamely <a href="!languages">engedélyezett nyelvhez</a> rendelését. A tartalomtípus fordítási támogatással is ellátható, mely lehetővé teszi a beküldött tartalmak több nyelvre fordítását. Ha nincs engedélyezve, az új tartalmakat az alapértelmezett nyelven menti el a rendszer. A meglévő tartalmak nem változnak meg a beállítás módosításával.

en: Visitors can create accounts but administrator approval is required.
hu: A látogatók regisztrálhatnak új felhasználót, de csak adminisztrátori elfogadással.

en: Require e-mail verification when a visitor creates an account
hu: Email cím ellenőrzés szükséges új felhasználó regisztrációjakor

en: If this box is checked, new users will be required to validate their e-mail address prior to logging into the site, and will be assigned a system-generated password. With it unchecked, users will be logged in immediately upon registering, and may select their own passwords during registration.
hu: A belépés előtt szükséges legyen-e a felhasználói email cím ellenőrzése a megadott címre küldött automatikusan generált jelszóval. Ha nincs bekapcsolva, akkor a regisztrációkor a felhasználó maga választhatja meg jelszavát, és azonnal beléphet.

en: User registration guidelines
hu: Felhasználói regisztrációs irányelvek

en: This text is displayed at the top of the user registration form and is useful for helping or instructing your users.
hu: Ez a szöveg jelenik meg a felhasználói regisztrációs űrlap felett. Felhasználható irányelvek leírására, adatvédelmi információk biztosítására használható.

en: Welcome, new user created by administrator
hu: Üdvözlő email törzse (adminisztrátor általi létrehozáskor)

en: Customize welcome e-mail messages sent to new member accounts created by an administrator.
hu: Az adminisztrátor által létrehozott új felhasználóknak küldött levél törzse.

en: Welcome, no approval required
hu: Üdvözlő e-mail, amikor nem szükséges az adminisztrátori jóváhagyás

en: Customize welcome e-mail messages sent to new members upon registering, when no administrator approval is required.
hu: Az újonnan regisztrált felhasználóknak küldött levél törzse, amennyiben nincs szükség adminisztrátor általi elfogadásra.

en: Welcome, awaiting administrator approval
hu: Üdvözlő e-mail törzse (adminisztrátori megerősítésre várva)

en: Customize welcome e-mail messages sent to new members upon registering, when administrative approval is required.
hu: Az új felhasználóknak küldött levél törzse, adminisztrátor általi elfogadás esetén.

en: Password recovery email
hu: Jelszóvisszaállító e-mail

en: Customize e-mail messages sent to users who request a new password.
hu: Az új jelszót igénylő felhasználóknak küldött levél törzse.

en: Account activation email
hu: Hozzáférés-aktiválási e-mail

en: Enable and customize e-mail messages sent to users upon account activation (when an administrator activates an account of a user who has already registered, on a site where administrative approval is required).
hu: Engedélyezhető és megadható a felhasználói fiók aktiválásakor küldött emailek törzse. (Ezek az emailek akkor mennek ki, amikor a webhelyen a regisztráció adminisztrátori elfogadáshoz kötött, és az adminisztrátor aktiválja a felhasználót.)

en: Notify user when account is activated.
hu: Felhasználó értesítése hozzáférés aktiválásakor.

en: Account blocked email
hu: Hozzáférés-blokkolási e-mail

en: Enable and customize e-mail messages sent to users when their accounts are blocked.
hu: Engedélyezhető és megadható a zárolt felhasználóknak küldött e-mail törzse.

en: Notify user when account is blocked.
hu: Felhasználó értesítése a hozzáférése zárolásakor.

en: Account deleted email
hu: Hozzáférés törlési email

en: Enable and customize e-mail messages sent to users when their accounts are deleted.
hu: Engedélyezhető és megadható az e-mail törzse, amelyet a felhasználók a hozzáférésük törlése után kapnak.

en: Notify user when account is deleted.
hu: Felhasználó értesítése hozzáférés törlésekor.

en: Signature support
hu: Aláírás támogatás

en: Picture support
hu: Kép támogatás

en: Picture maximum dimensions
hu: A kép legnagyobb mérete

en: Maximum dimensions for pictures, in pixels.
hu: A képek legnagyobb méretei, képpontban.

en: Picture maximum file size
hu: A kép legnagyobb fájlmérete

en: Maximum file size for pictures, in kB.
hu: A képek legnagyobb mérete (kB).

en: Picture guidelines
hu: Útmutató a képekhez

en: This text is displayed at the picture upload form in addition to the default guidelines. It's useful for helping or instructing your users.
hu: Az alapértelmezés szerinti útmutató mellett ez a szöveg jelenik meg a képfeltöltő űrlapon. Felhasználható segítségnyújtásra és az irányelvek leírására.

en: Regional settings
hu: Területi beállítások

en: Default country
hu: Alapértelmezés szerinti ország

en: The number of replies a topic must have to be considered "hot".
hu: Ennyi hozzászólás után kapja meg egy-egy fórumtéma az „aktív” jelzést.

en: Forum navigation vocabulary
hu: Fórum navigációs szótára

en: No Main links
hu: Nincsenek fő hivatkozások

en: Source for the Main links
hu: A fő hivatkozások forrása

en: Select what should be displayed as the Main links (typically at the top of the page).
hu: A fő hivatkozásként megjelenítendők kiválasztása (általában a lap tetején).

en: No Secondary links
hu: Nincsenek másodlagos hivatkozások

en: Source for the Secondary links
hu: A másodlagos hivatkozások forrása

en: Select the source for the Secondary links. An advanced option allows you to use the same source for both Main links (currently %main) and Secondary links: if your source menu has two levels of hierarchy, the top level menu links will appear in the Main links, and the children of the active link will appear in the Secondary links.
hu: A másodlagos hivatkozások forrásának kiválasztása. Egy haladó beállítás lehetővé teszi ugyanannak a forrásnak a használatát az a fő hivatkozások (jelenleg %main) és másodlagos hivatkozások esetében: ha a forrás menü kétszintű, a felső szintű menüpontok a fő hivatkozásokban jelennek meg, az aktívak gyermekei pedig a másodlagos menüpontok között.

en: Preview before submitting
hu: Előnézet beküldés előtt

en: Display author and date information.
hu: Szerző és dátum megjelenítése.

en: Author username and publish date will be displayed.
hu: A szerző felhasználóneve és a közzététel dátuma meg fog jelenni.

en: The maximum number of posts displayed on overview pages such as the front page.
hu: A megjelenő tartalmak száma az olyan áttekintő oldalakon, mint amilyen az alapértelmezett címlap.

en: This page is displayed when the requested document is denied to the current user. Leave blank to display a generic "access denied" page.
hu: Ez az oldal akkor jelenik meg, amikor az aktuális felhasználó nem jogosult hozzáférni a kért dokumentumhoz. Az általános „Hozzáférés megtagadva” oldal megjelenítéséhez üresen kell hagyni.

en: This page is displayed when no other content matches the requested document. Leave blank to display a generic "page not found" page.
hu: Ez az oldal akkor jelenik meg, amikor a kért dokumentummal egyetlen más tartalom sem feleltethető meg. Általános, „az oldal nem található” oldal megjelenítéséhez üresen kell hagyni.

en: Description of your site, included in each feed.
hu: A webhely leírása, amely minden hírcsatornában megjelenik.

en: Users may set their own time zone.
hu: A felhasználók saját időzónát állíthatnak be maguknak.

en: Remind users at login if their time zone is not set.
hu: Azoknak a felhasználóknak a figyelmeztetése belépés után, akik nem határozták meg az időzónájukat.

en: Only applied if users may set their own time zone.
hu: Csak akkor érvényes, ha a felhasználók saját időzónát állíthatnak be.

en: Time zone for new users
hu: Új felhasználók időzónája

en: Default time zone.
hu: Alapértelmezett időzóna.

en: Empty time zone.
hu: Üres időzóna.

en: Users may set their own time zone at registration.
hu: A felhasználók beállíthatják időzónájukat a regisztrációkor.

en: Put site into maintenance mode
hu: Webhely használata karbantartó módban

en: Maintenance mode message
hu: Karbantartási üzemmód szövege

en: Message to show visitors when the site is in maintenance mode.
hu: Az a szöveg, amelyet a látogatók láthatnak, mialatt a webhely karbantartási üzemmódban van.

en: Picture directory
hu: A felhasználói képek könyvtára

en: When enabled, only users with the "Use the site in maintenance mode" <a href="@permissions-url">permission</a> are able to access your site to perform maintenance; all other visitors see the maintenance mode message configured below. Authorized users can log in directly via the <a href="@user-login">user login</a> page.
hu: Ha engedélyezett, csak a „Webhely használata karbantartó módban” <a href="@permissions-url">jogosultsággal</a> rendelkezők férnek hozzá a webhelyhez. Mindenki más a meghatározott karbantartási üzemmódhoz megadott szöveget fogja látni. A jogosult felhasználók a <a href="@user-login">bejelentkezési oldalon</a> tudnak belépni.

en: Subdirectory in the file upload directory where pictures will be stored.
hu: A feltöltött fájlok tárolására használt alkönyvtár.
