Variable (7.x-1.0-beta1) - en to sq translation catalogue (113 entries)

en: Body
sq: Trupi

en: Subject
sq: Subjekti

en: Description
sq: Përshkrimi

en: Language
sq: Gjuha

en: Enable
sq: Aktivizo

en: Disabled
sq: Jo aktiv

en: Enabled
sq: Aktiv

en: Available variables are:
sq: Të ndryshueshmet në dispozicion janë:

en: Multiple
sq: Shumëfishe

en: Required
sq: Kërkohet

en: Name
sq: Emri

en: Default
sq: E prezgjedhur

en: Sunday
sq: E djelë

en: Monday
sq: E hënë

en: Tuesday
sq: E martë

en: Wednesday
sq: E mërkurë

en: Thursday
sq: E enjte

en: Friday
sq: E premte

en: Saturday
sq: E shtunë

en: URL
sq: Adresa URL

en: Modules
sq: Modulët

en: Menu
sq: Menuja

en: Footer message
sq: Mesazhi në fund të faqes

en: User settings
sq: Rregullimet e përdoruesit

en: Public registrations
sq: Regjistrime publike

en: Only site administrators can create new user accounts.
sq: Vetëm administratori i sitit mund të krijojë profile të rinj përdoruesish.

en: Published
sq: Publikuar

en: Promoted to front page
sq: Vendosur tek faqja qendrore

en: Sticky at top of lists
sq: Ngjite në krye të listës

en: E-mail address
sq: Adresa e-mail

en: Time zone
sq: Zona orare

en: Unlimited
sq: Pa limit

en: Other
sq: Tjetër

en: String
sq: Fraza

en: @site is currently under maintenance. We should be back shortly. Thank you for your patience.
sq: @site aktualisht është duke kryer punime mirëmbajtje. Së shpejti do të kthehemi përsëri. Ju faleminderit për durimin.

en: Default front page
sq: Faqja e prezgjedhur e hyrjes

en: Anonymous
sq: Anonim

en: Optional
sq: Me dëshirë

en: Titles only
sq: Vetëm titujt

en: Full text
sq: Teksti i plotë

en: Visitors can create accounts and no administrator approval is required.
sq: Vizitorët mund të krijojnë profile pa patur nevojë për aprovim nga ana e administratorit.

en: Create new revision
sq: Krijo një revizion të ri

en: First day of week
sq: Dita e parë e javës

en: Site information
sq: Informacionet e sitit

en: Length of trimmed posts
sq: Gjatësia e shkrimeve të shkurtër

en: 200 characters
sq: 200 gërma

en: 400 characters
sq: 400 gërma

en: 600 characters
sq: 600 gërma

en: 800 characters
sq: 800 gërma

en: 1000 characters
sq: 1000 gërma

en: 1200 characters
sq: 1200 gërma

en: 1400 characters
sq: 1400 gërma

en: 1600 characters
sq: 1600 gërma

en: 1800 characters
sq: 1800 gërma

en: 2000 characters
sq: 2000 gërma

en: The maximum number of characters used in the trimmed version of a post. Drupal will use this setting to determine at which offset long posts should be trimmed. The trimmed version of a post is typically used as a teaser when displaying the post on the main page, in XML feeds, etc. To disable teasers, set to 'Unlimited'. Note that this setting will only affect new or updated content and will not affect existing teasers.
sq: Numri maksimum i gërmave të përdorura në versionin e shkurtër të një shkrimi. Drupal do të përdorë këtë rregullim për të përcaktuar se në çfarë pike një shkrim i gjatë duhet ndërprerë. Versioni i shkurtër i një shkrimi përdoret zakonisht si paraqitje e shkurtër e shkrimit kur shfaqet në faqen qendrore, në shkëmbimet XML, etj. Për të çaktivuar shkurtimet, vendose tek 'Pa kufi'. Ki parasysh që ky rregullim do të ndikojë vetëm përmbajtjen e re apo të rifreskuar dhe nuk do të ketë efekt mbi ekzistueset.

en: Menu settings
sq: Rregullimet e menusë

en: Default options
sq: Opsionet e prezgjedhura

en: Slogan
sq: Sllogan

en: This text will be displayed at the bottom of each page. Useful for adding a copyright notice to your pages.
sq: Ky tekst do të shfaqet në fund të çdo faqeje. I vlefshëm për shkrimin e njoftimeve mbi copyright tek faqet tuaja.

en: Anonymous user
sq: Përdoruesi anonim

en: The name used to indicate anonymous users.
sq: Emri i përdorur për të treguar përdoruesit anonimë.

en: The home page displays content from this relative URL. If unsure, specify "node".
sq: Faqja treguese shfaq përmbajtjen nga kjo URL relative. Nëse jeni i pasigurt, shkruaj "node".

en: Default time zone
sq: Zona e prezgjedhur orare

en: Date - newest first
sq: Data - të rinjtë në fillim

en: Date - oldest first
sq: Data - të vjetrit në fillim

en: Hot topic threshold
sq: Kufiri i temës së "nxehtë"

en: Topics per page
sq: Argumentë për faqe

en: Posts - most active first
sq: Mesazhe - më aktivët në fillim

en: Posts - least active first
sq: Mesazhe - më pak aktivët në fillim

en: Default order
sq: Renditja e prezgjedhur

en: Default picture
sq: Foto e prezgjedhur

en: URL of picture to display for users with no custom picture selected. Leave blank for none.
sq: Adresa URL e fotos që duhet shfaqur për përdoruesit që nuk kanë zgjedhur një foto të personalizuar. Lëre bosh për asnjë foto.

en: Multilingual support
sq: Suporti shumëgjuhësh

en: Enabled, with translation
sq: Aktivizuar, me përkthim

en: Must users preview posts before submitting?
sq: Duhet përdoruesi të rishikojë përmbajtjen para se t'a dërgojë?

en: The <em>From</em> address in automated e-mails sent during registration and new password requests, and other notifications. (Use an address ending in your site's domain to help prevent this e-mail being flagged as spam.)
sq: Adresa <em>Nga</em> në mesazhet automatikë të dërguar gjatë regjistrimeve dhe kërkimit të fjalëkalimeve të rinj dhe njoftimeve të tjera. (Përdor një adresë që përfundon me domain e sitit tuaj në menyrë që kjo adresë të mos konsiderohet si burim mesazhesh të padëshiruar.)

en: Default number of forum topics displayed per page.
sq: Numri i prezgjedhur i zërave për tu përfshirë në një burim.

en: Default display order for topics.
sq: Renditja e prezgjedhur e shfaqjes për temat.

en: Enable multilingual support for this content type. If enabled, a language selection field will be added to the editing form, allowing you to select from one of the <a href="!languages">enabled languages</a>. If disabled, new posts are saved with the default language. Existing content will not be affected by changing this option.
sq: Aktivizo suportin shumëgjuhësh për këtë lloj përmbajtje. Nëse aktivizuar, një fushë për zgjedhjen e gjuhës do t'i shtohet formularit të ndryshimeve, duke mundësuar zgjedhjen e një prej <a href="!languages">gjuhëve të aktivizuara</a>. Nëse çaktivizuar, mesazhet e rinj do të ruhen në gjuhën e paracaktuar. Një material ekzistues nuk do të preket nga ndryshimi i këtij opsioni.

en: Users with the <em>administer nodes</em> permission will be able to override these options.
sq: Përdoruesit me të drejtën e <em>administrimit të nyjeve</em> do të jenë në gjendje të mbishkruajnë këto opsione.

en: Number of posts on main page
sq: Numri i dërgimeve në faqen e parë

en: The name of this website.
sq: Emri i këtij siti web.

en: Your site's motto, tag line, or catchphrase (often displayed alongside the title of the site).
sq: Moto e sitit, etiketa apo sllogan (shpesh shfaqet pranë titullit të sitit).

en: Your site's mission or focus statement (often prominently displayed on the front page).
sq: Misioni i sitit apo obiektivi i deklaruar (shpesh shfaqet tek faqja kryesore).

en: Default 403 (access denied) page
sq: Faqja e prezgjedhur për 403 (ndalohet hyrja)

en: Default 404 (not found) page
sq: Faqja e prezgjedhur për gabimin 404 (nuk u gjet)

en: Number of items in each feed
sq: Numri i elementëve për çdo feed

en: Default number of items to include in each feed.
sq: Numri i paracaktuar i elementëve për tu përfshirë në çdo burim.

en: Feed content
sq: Përmbajtja e feed

en: Titles plus teaser
sq: Titujt dhe pamja e parë

en: Global setting for the default display of content items in each feed.
sq: Rregullimi i përgjithshëm për shfaqjen e prezgjedhur të objekteve të përmbajtur në çdo feed.

en: Visitors can create accounts but administrator approval is required.
sq: Vizitorët mund të krijojnë profile por nevoitet aprovimi nga ana e administratorit.

en: Require e-mail verification when a visitor creates an account
sq: Kërko e-mail verifikues kur një vizitues krijon një profil

en: If this box is checked, new users will be required to validate their e-mail address prior to logging into the site, and will be assigned a system-generated password. With it unchecked, users will be logged in immediately upon registering, and may select their own passwords during registration.
sq: Nëse zgjidhet kjo kuti, përdoruesëve të rinj do t'ju kërkohet të verifikojnë adresën e tyre të postës elektronike para se të futen në faqe, dhe do t'ju caktohet një fjalëkalim i gjeneruar nga sistemi. Nëse nuk zgjidhet, përdoruesit do të futen menjëherë  pas regjistrimit, dhe mund të zgjedhin fjalëkalimin e vet përgjatë regjistrimit.

en: User registration guidelines
sq: Udhëzime për regjistrimin e përdoruesit

en: This text is displayed at the top of the user registration form and is useful for helping or instructing your users.
sq: Ky teks do të shfaqet sipër skedës së regjistrimit të përdoruesit dhe është i dobishëm për të ndihmuar apo udhëzuar përdoruesit tuaj.

en: Welcome, new user created by administrator
sq: Mirësevini, administratori ka krijuar përdoruesin e ri

en: Customize welcome e-mail messages sent to new member accounts created by an administrator.
sq: Personalizo tekstin e mesazhit të mirëseardhjes, që do tu dërgohet përdoruesve të rinj të krijuar nga ana e një administratori.

en: Welcome, no approval required
sq: Mirësevini, nuk nevoitet aprovimi

en: Customize welcome e-mail messages sent to new members upon registering, when no administrator approval is required.
sq: Personalizo tekstin e mesazhit të mirëseardhjes, që do tu dërgohet përdoruesve të rinj të sapo regjistruar, kur nuk nevoitet aprovimi i një administratori.

en: Welcome, awaiting administrator approval
sq: Mirësevini, në pritje të aprovimit nga administratori

en: Customize welcome e-mail messages sent to new members upon registering, when administrative approval is required.
sq: Personalizo tekstin e mesazhit të mirëseardhjes, që do tu dërgohet përdoruesve të rinj të sapo regjistruar, kur nevoitet aprovimi nga ana e një administratori.

en: Password recovery email
sq: e-mail i rekuperimit të fjalëkalimit

en: Notify user when account is activated.
sq: Njofto përdoruesin kur llogaria të jetë aktivizuar.

en: Notify user when account is blocked.
sq: Njofto përdoruesin kur llogaria bllokohet.

en: Picture support
sq: Suporti i fotografive

en: Picture maximum dimensions
sq: Përmasat maksimum të fotos

en: Maximum dimensions for pictures, in pixels.
sq: Përmasat maksimum për fotot, në pixels.

en: Picture maximum file size
sq: Madhësia maksimum e file të fotografisë

en: Maximum file size for pictures, in kB.
sq: Madhësia maksimum e file për fotot, në kB.

en: Picture guidelines
sq: Udhëzuesi për fotot

en: This text is displayed at the picture upload form in addition to the default guidelines. It's useful for helping or instructing your users.
sq: Ky tekst shfaqet tek formulari i ngarkimit të fotografisë në plotësim të udhëzuesit të prezgjedhur. Është i nevojshëm për të ndihmuar apo udhëzuar përdoruesit tuaj.
