Variable (7.x-1.0-beta3) - en to fa translation catalogue (180 entries)

en: Body
fa: بدنه

en: Groups
fa: گروه‌ها

en: Subject
fa: موضوع

en: Description
fa: توضیحات

en: Language
fa: زبان

en: Enable
fa: فعال

en: Disabled
fa: غیرفعال

en: Enabled
fa: فعال

en: File path
fa: مسیر فایل

en: Number
fa: عدد

en: Country
fa: کشور

en: Variable
fa: متغیر

en: Multiple
fa: چندین

en: Required
fa: اجباری

en: Name
fa: نام

en: True
fa: صحیح

en: False
fa: غلط

en: Default
fa: پیش‌فرض

en: Sunday
fa: یک‌شنبه

en: Monday
fa: دوشنبه

en: Tuesday
fa: سه‌شنبه

en: Wednesday
fa: چهارشنبه

en: Thursday
fa: پنج‌شنبه

en: Friday
fa: جمعه

en: Saturday
fa: شنبه

en: URL
fa: نشانی

en: Modules
fa: ماژول‌ها

en: Node type
fa: نوع گره

en: Menu
fa: منو

en: Text
fa: متن

en: Theme
fa: پوسته

en: Unknown
fa: نامشخص

en: Options
fa: گزینه‌ها

en: Date format
fa: قالب‌بندی تاریخ

en: Site name
fa: نام سایت

en: Site slogan
fa: شعار سایت

en: User settings
fa: تنظیمات کاربری

en: Public registrations
fa: ثبت نام‌های عمومی

en: Only site administrators can create new user accounts.
fa: فقط مدیران سایت می‌توانند حساب های کاربری جدید بسازند.

en: Feed description
fa: شرح خوراک

en: Published
fa: منتشر شده

en: Promoted to front page
fa: نمایش در صفحه اول

en: Sticky at top of lists
fa: ماندگار در بالای فهرست‌ها

en: Vocabulary
fa: واژگان

en: E-mail address
fa: نشانی پست الکترونیک

en: Time zone
fa: ناحیه زمانی

en: Unlimited
fa: نامحدود

en: Other
fa: ساير

en: String
fa: رشته

en: @site is currently under maintenance. We should be back shortly. Thank you for your patience.
fa: @site در دست عملیات پشتیبانی و نگهداری است. به زودی به حالت عادی باز خواهد گشت. با تشکر از بردباری شما.

en: Default front page
fa: صفحه اصلی پیش‌فرض

en: Anonymous
fa: ناشناس

en: Optional
fa: اختیاری

en: Undefined
fa: تعریف نشده

en: Titles only
fa: فقط عناوین

en: Full text
fa: تمام متن

en: Feed settings
fa: تنظیمات خوراک

en: Visitors can create accounts and no administrator approval is required.
fa: بازدیدکنندگان می‌توانند بدون نیاز به تایید مدیریت، حساب کاربری ایجاد کنند.

en: Create new revision
fa: ایجاد نسخه جدید

en: Empty
fa: خالی

en: First day of week
fa: اولین روز هفته

en: Site information
fa: اطلاعات سایت

en: Length of trimmed posts
fa: طول ارسال‌های بریده شده

en: 200 characters
fa: ۲۰۰ کاراکتر

en: 400 characters
fa: ۴۰۰ کاراکتر

en: 600 characters
fa: ۶۰۰ کاراکتر

en: 800 characters
fa: ۸۰۰ کاراکتر

en: 1000 characters
fa: ۱۰۰۰ کاراکتر

en: 1200 characters
fa: ۱۲۰۰ کاراکتر

en: 1400 characters
fa: ۱۴۰۰ کاراکتر

en: 1600 characters
fa: ۱۶۰۰ کاراکتر

en: 1800 characters
fa: ۱۸۰۰ کاراکتر

en: 2000 characters
fa: ۲۰۰۰ کاراکتر

en: The maximum number of characters used in the trimmed version of a post. Drupal will use this setting to determine at which offset long posts should be trimmed. The trimmed version of a post is typically used as a teaser when displaying the post on the main page, in XML feeds, etc. To disable teasers, set to 'Unlimited'. Note that this setting will only affect new or updated content and will not affect existing teasers.
fa: حداکثر تعداد حروفی که در نسخه پیرایش شده محتوا استفاده می‌شود. دروپال از این تنظیمات برای تعیین اینکه کجا باید محتوای بلند پیرایش گردند استفاده می‌کند. نسخه پیرایش شده هنگامی که محتوا در صفحه اصلی، خواراک و غیره نمایش داده می‌شود به عنوان نوعی خلاصه به کار می‌رود. برای غیر فعال نمودن خلاصه، این گزینه را برروی «نامحدود» تنظیم کنید. توجه داشته باشید این تنظیمات فقط برروی محتوا جدید و به‌روز شده اثر می‌گذارد و بر روی خلاصه‌های موجود اثری نخواهد داشت.

en: Theme settings
fa: تنظیمات پوسته

en: Menu settings
fa: تنظیمات منو

en: Default options
fa: گزینه‌های پیش‌فرض

en: Anonymous user
fa: کاربر ناشناس

en: The name used to indicate anonymous users.
fa: اسمی که برای مشخص نمودن کاربران ناشناس به کار می‌رود.

en: The home page displays content from this relative URL. If unsure, specify "node".
fa: صفحه خانگی محتوا را نسبت به این نشانی نمایش می‌دهد. اگر مطمئن نیستید "node" بنویسید.

en: Select
fa: انتخاب

en: Variables
fa: متغیرها

en: Default time zone
fa: ناحیه زمانی پیش‌فرض

en: Debug
fa: اشکال زدایی

en: Date - newest first
fa: تاریخ - ابتدا جدیدترین

en: Date - oldest first
fa: تاریخ - ابتدا قدیمی‌ترین

en: Hot topic threshold
fa: آستانه موضوع داغ

en: Topics per page
fa: موضوعات در هر صفحه

en: Posts - most active first
fa: تعداد محتوا - فعال‌ترین‌ها در ابتدا

en: Posts - least active first
fa: تعداد محتوا - غیرفعال‌ترین‌ها در ابتدا

en: Default order
fa: ترتیب پیش‌فرض

en: Default picture
fa: عکس پیش‌فرض

en: URL of picture to display for users with no custom picture selected. Leave blank for none.
fa: آدرس تصویر به نمایش درآمده برای کاربرانی که تصویری برای خود انتخاب نکرده‌اند. برای عدم استفاده خالی بگذارید

en: Boolean
fa: منطقی

en: Multilingual support
fa: پشتیبانی از چند زبانی

en: Enabled, with translation
fa: فعال, به‌همراه ترجمه

en: Must users preview posts before submitting?
fa: آیا کاربران قبل از ارسال نوشته‌ها باید پیش‌نمایش آنرا ببینند؟

en: Array
fa: آرایه

en: The <em>From</em> address in automated e-mails sent during registration and new password requests, and other notifications. (Use an address ending in your site's domain to help prevent this e-mail being flagged as spam.)
fa: نشانی پست الکترونیک درون <em>فرم</em> برای ارسال خودکار نامه الکترونیک در حین ثبت نام کاربران و همچنین هنگام درخواست گذرواژه جدید و دیگر تذکرهای سیستم - به عنوان فرستنده - به کار می‌رود. (از نشانی پست الکترونیکی که با نام دامنه‌تان تمام می‌شود برای کمک به جلوگیری از شناسایی این پست الکترونیک به عنوان اسپم استفاده کنید.)

en: Default number of forum topics displayed per page.
fa: تعداد پیش‌فرض موضوعات انجمن برای نمایش دادن در هر صفحه.

en: Default display order for topics.
fa: ترتیب نمایش پیش‌فرض برای موضوعات.

en: Enable multilingual support for this content type. If enabled, a language selection field will be added to the editing form, allowing you to select from one of the <a href="!languages">enabled languages</a>. If disabled, new posts are saved with the default language. Existing content will not be affected by changing this option.
fa: پشتیبانی چند زبانی را در این نوع محتوا فعال می‌کند. اگر فعال شود یک فیلد انتخاب زبان به فرم ویرایش اضافه خواهد شد که به شما اجازه می‌دهد یکی از <a href="!languages">زبان‌های فعال</a> را انتخاب کنید. اگر غیرفعال باشد محتوای ارسالی جدید با زبان پیش‌فرض ذخیره خواهند شد. محتوای موجود تحت ثاثیر این تغییرات قرار نخواهند گرفت.

en: Users with the <em>administer nodes</em> permission will be able to override these options.
fa: کاربران دارای مجوز <em>مدیریت نودها</em> می‌توانند این گزینه‌ها را رونویسی کنند.

en: Number of posts on main page
fa: تعداد ارسال‌ها در صفحه اصلی

en: The name of this website.
fa: نام این وب‌سایت.

en: Your site's motto, tag line, or catchphrase (often displayed alongside the title of the site).
fa: شعار سایت شما، کلام آخر یا تکیه کلام (معمولا همراه عنوان سایت نمایش داده می‌شود).

en: Default 403 (access denied) page
fa: صفحه پیش‌فرض 403 (دسترسی غیرمجاز)

en: Default 404 (not found) page
fa: صفحه پیش‌فرض 404 (پیدا نشد)

en: Number of items in each feed
fa: تعداد آیتم‌ها در هر خوراک

en: Default number of items to include in each feed.
fa: تعداد پیش‌فرض آیتم‌هایی که در هر خوراک قرار می‌گیرد.

en: Feed content
fa: محتوای خوراک

en: Titles plus teaser
fa: عناوین بعلاوه خلاصه

en: Global setting for the default display of content items in each feed.
fa: تنظیمات سراسری برای نمایش پیش‌فرض آیتم‌های محتوا در هر خوراک.

en: Enable multilingual support for this content type. If enabled, a language selection field will be added to the editing form, allowing you to select from one of the <a href="!languages">enabled languages</a>. You can also turn on translation for this content type, which lets you have content translated to any of the enabled languages. If disabled, new posts are saved with the default language. Existing content will not be affected by changing this option.
fa: پشتیبانی از چند زبانه بودن برای این نوع از محتوا را فعال می‌کند. اگر فعال باشد، فیلد انتخاب زبان  به فرم ویرایش اضافه خواهد شد  که به شما اجازه می‌دهد یکی از<a href="!languages">زیان‌های فعال</a> را انتخاب کنید، شما همچنین می‌توانید ترجمه را در این نوع از محتوا فعال کنید که به شما اجازه می‌دهد محتوا ترجمه شده به هریک از زبانهای فعال را داشته باشید. اگر غیر فعال باشد محتوای ارسالی جدید با زبان پیش‌فرض ذخیره خواهند شد. محتوا موجود تحت ثاثیر این تغییرات قرار نخواهند گرفت.

en: Visitors can create accounts but administrator approval is required.
fa: بازدید کنندگان بتوانند حساب کاربری ایجاد کنند ولی موافقت مدیر نیاز باشد.

en: Require e-mail verification when a visitor creates an account
fa: هنگامی که یک بازدیدکننده یک حساب ایجاد می کند، تأیید پست الکترونیکی الزامی است

en: If this box is checked, new users will be required to validate their e-mail address prior to logging into the site, and will be assigned a system-generated password. With it unchecked, users will be logged in immediately upon registering, and may select their own passwords during registration.
fa: با انتخاب این گزینه کاربران جدید ملزم خواهند بود برای ورود به سایت هویت خود را از طریق پست الکترونیکی تایید کنند و یک گذرواژه توسط سیستم به آنها اختصاص داده خواهد شد. در غیر اینصورت کاربران بلافاصله وارد سایت خواهند شد و می‌توانند در هنگام ثبت نام گذرواژه خود را ثبت کنند.

en: User registration guidelines
fa: راهنمای ثبت نام کاربر

en: This text is displayed at the top of the user registration form and is useful for helping or instructing your users.
fa: این متن در بالای فرم ثبت‌نام کاربران نمایش داده می‌شود و برای راهنمایی یا آموزش کاربران مفید است.

en: Welcome, new user created by administrator
fa: خوش‌آمدگویی، کاربر ساخته شده توسط مدیر

en: Customize welcome e-mail messages sent to new member accounts created by an administrator.
fa: نامه‌های الکترونیکی خوش‌آمدگویی ارسال شده به حساب‌های کاربری جدید ساخته شده توسط مدیر را سفارشی کنید.

en: Welcome, no approval required
fa: خوش‌آمدگویی، بدون نیاز به تایید

en: Customize welcome e-mail messages sent to new members upon registering, when no administrator approval is required.
fa: نامه‌های الکترونیکی خوش‌آمدگویی ارسال شده به کاربران جدید، در صورتی که نیاز به تایید مدیر نباشد، را سفارشی کنید.

en: Welcome, awaiting administrator approval
fa: خوش‌آمدگویی، در انتظار تایید مدیر

en: Customize welcome e-mail messages sent to new members upon registering, when administrative approval is required.
fa: سفارشی کردن نامه‌های الکترونیکی خوش‌آمدگویی ارسال شده به کاربران جدید هنگام ثبت‌نام، در صورتی که نیاز به تایید مدیریت باشد.

en: Password recovery email
fa: نامه الکترونیکی بازیابی گذرواژه

en: Customize e-mail messages sent to users who request a new password.
fa: سفارشی کردن نامه‌های الکترونیکی ارسال شده به کاربرانی که درخواست یک گذرواژه جدید نموده‌اند.

en: Account activation email
fa: نامه الکترونیکی فعال‌سازی حساب

en: Enable and customize e-mail messages sent to users upon account activation (when an administrator activates an account of a user who has already registered, on a site where administrative approval is required).
fa: فعال‌سازی و سفارشی نمودن نامه‌های الکترونیکی ارسال شده به کاربران هنگام فعال شدن حساب (در صورتی که یک مدیر حساب کاربری که قبلا ثبت‌نام نموده است را فعال نماید، در وب‌سایتی که تایید مدیریت لازم است).

en: Notify user when account is activated.
fa: کاربر را هنگام فعال شدن حسابش آگاه کن.

en: Account blocked email
fa: نامه الکترونیکی مسدود شدن حساب

en: Enable and customize e-mail messages sent to users when their accounts are blocked.
fa: فعال‌سازی و سفارشی نمودن نامه‌های الکترونیکی ارسال شده به کاربران هنگامی که حساب‌شان مسدود می‌شود.

en: Notify user when account is blocked.
fa: کاربر را هنگام مسدود شدن حسابش آگاه کن.

en: Account deleted email
fa: نامه الکترونیکی حذف حساب

en: Enable and customize e-mail messages sent to users when their accounts are deleted.
fa: فعال‌سازی و سفارشی نمودن نامه‌های الکترونیکی ارسال شده به کاربران هنگامی که حساب‌شان حذف می‌شود.

en: Notify user when account is deleted.
fa: کاربر را هنگام حذف حسابش آگاه کن.

en: Signature support
fa: پشتیبانی امضا

en: Picture support
fa: پشتیبانی تصویر

en: Picture maximum dimensions
fa: بیشترین ابعاد تصویر

en: Maximum dimensions for pictures, in pixels.
fa: بیشترین ابعاد برای تصاویر، بر حسب پیکسل.

en: Picture maximum file size
fa: بیشترین اندازه فایل تصویر

en: Maximum file size for pictures, in kB.
fa: بیشترین اندازه فایل برای تصاویر, به کیلوبایت.

en: Picture guidelines
fa: راهنماهای تصویر

en: This text is displayed at the picture upload form in addition to the default guidelines. It's useful for helping or instructing your users.
fa: این متن در فرم بارگذاری تصویر همراه با راهنمایی‌های پیش‌فرض نمایش داده می‌شود. این امر برای راهنمایی یا آموزش کاربران مفید است.

en: Regional settings
fa: تنظیمات منطقه‌ای

en: Site email address
fa: نشانی پست الکترونیکی سایت

en: Default country
fa: کشور پیش‌فرض

en: The number of replies a topic must have to be considered "hot".
fa: تعداد پاسخ‌هایی که یک موضوع برای "داغ" به حساب آمدن باید داشته باشد.

en: Forum navigation vocabulary
fa: واژگان پیمایش انجمن

en: Date type
fa: نوع تاریخ

en: No Main links
fa: پیوندهای اصلی وجود ندارد

en: Source for the Main links
fa: منبع پیوندهای اصلی

en: Select what should be displayed as the Main links (typically at the top of the page).
fa: آنچه باید به عنوان پیوندهای اصلی (عموما در بالای صفحه) نمایش داده شود را انتخاب کنید.

en: No Secondary links
fa: پیوندهای ثانویه وجود ندارد

en: Source for the Secondary links
fa: منبع پیوندهای ثانویه

en: Preview before submitting
fa: پیش‌نمایش قبل از ارسال

en: Display author and date information.
fa: اطلاعات نویسنده و تاریخ را نشان بده.

en: Author username and publish date will be displayed.
fa: نام کاربری نویسنده و تاریخ انتشار نمایش داده خواهد شد.

en: The maximum number of posts displayed on overview pages such as the front page.
fa: حداکثر تعداد صفحه‌های که در صفحه‌ها خلاصه مطالب مانند صفحه اول دیده می‌شود.

en: This page is displayed when the requested document is denied to the current user. Leave blank to display a generic "access denied" page.
fa: این صفحه هنگامی که سند درخواست شده برای کاربر جاری غیر مجاز باشد نمایش داده خواهد شد. برای نمایش صفحه «دسترسی مجاز نیست» پیش‌فرض خالی بگذارید.

en: This page is displayed when no other content matches the requested document. Leave blank to display a generic "page not found" page.
fa: این صفحه هنگامی که سند درخواست شده با هیچ محتوای مطابقت نکند نمایش داده خواهد شد. برای نمایش صفحه «صفحه پیدا نشد» پیش‌فرض خالی بگذارید.

en: Description of your site, included in each feed.
fa: شرح سایت شما؛ در هر خوراک ظاهر خواهد شد.

en: Users may set their own time zone.
fa: کاربران بتوانند ناحیه زمانی خود را تنظیم کنند.

en: Remind users at login if their time zone is not set.
fa: به کاربران در هنگام ورود یادآوری شود که منطقه زمانی خود را تعیین نکرده‌اند.

en: Only applied if users may set their own time zone.
fa: فقط هنگامی که کاربران بتوانند ناحیه زمانی خود را تنظیم کنند پذیرفته می‌شود.

en: Time zone for new users
fa: ناحیه زمانی کاربران جدید

en: Default time zone.
fa: ناحیه زمانی پیش‌فرض.

en: Empty time zone.
fa: ناحیه زمانی خالی

en: Users may set their own time zone at registration.
fa: کاربران بتوانند ناحیه زمانی خود را هنگام ثبت نام تنظیم کنند.

en: Put site into maintenance mode
fa: قرار دادن سایت در حالت نگهداری

en: Maintenance mode message
fa: پیام حالت تعمیر و نگهداری سایت

en: Message to show visitors when the site is in maintenance mode.
fa: پیامی که به بازدیدکنندگان هنگامی که سایت در حالت تعمیر و نگهداری است نمایش داده می‌شود.

en: Picture directory
fa: پوشه عکس

en: Available variables are: [site:name], [site:url], [user:name], [user:mail], [site:login-url], [site:url-brief], [user:edit-url], [user:one-time-login-url], [user:cancel-url].
fa: مقادیر مجاز عبارتند از:: [site:name], [site:url], [user:name], [user:mail], [site:login-url], [site:url-brief], [user:edit-url], [user:one-time-login-url], [user:cancel-url].

en: When enabled, only users with the "Use the site in maintenance mode" <a href="@permissions-url">permission</a> are able to access your site to perform maintenance; all other visitors see the maintenance mode message configured below. Authorized users can log in directly via the <a href="@user-login">user login</a> page.
fa: وقتی فعال باشد، فقط کاربرانی که <a href="@permissions-url">مجوز</a> "استفاده از سایت در حالت تعمیر و نگهداری" را دارند می توانند برای انجام تعمیرات به سایت شما دسترسی داشته باشند. همه بازدیدکنندگان دیگر پیام حالت تعمیر و نگهداری را که در زیر پیکربندی شده است می بینند. کاربران مجاز می توانند مستقیماً از طریق صفحه <a href="@user-login">ورود کاربر</a> وارد شوند.

en: Subdirectory in the file upload directory where pictures will be stored.
fa: زیرپوشه‌ای در پوشه بارگذاری که عکس‌ها در آنجا ذخیره خواهند شد.

en: Tokens for variable values.
fa: رمز های مقادیر متغیر

en: Variable Information and basic variable API
fa: اطلاعات متغیر و API پایه ای متغیر

en: Variable Administration UI
fa: متغیر رابط کاربری مدیریت

en: API to use variable realms from different modules
fa: API برای استفاده از عرصه‌های متغیر از ماژول‌های متفاوت
