Variable (7.x-1.0-beta3) - en to sk translation catalogue (170 entries)

en: Body
sk: Text

en: Groups
sk: Skupiny

en: Subject
sk: Predmet

en: Description
sk: Popis

en: Language
sk: Jazyk

en: Enable
sk: Povoliť

en: Disabled
sk: Zakázané

en: Enabled
sk: Povolené

en: File path
sk: Cesta súboru

en: Number
sk: Číslo

en: Country
sk: Krajina

en: Variable
sk: Premenná

en: Multiple
sk: Viacero naraz

en: Required
sk: Povinné

en: Name
sk: Názov

en: True
sk: Pravda

en: False
sk: Nie

en: Default
sk: Predvolené

en: Sunday
sk: nedeľa

en: Monday
sk: pondelok

en: Tuesday
sk: utorok

en: Wednesday
sk: streda

en: Thursday
sk: štvrtok

en: Friday
sk: piatok

en: Saturday
sk: sobota

en: Modules
sk: Moduly

en: Node type
sk: Typ uzla

en: Theme
sk: Téma vzhľadu

en: Unknown
sk: Neznámy

en: Options
sk: Nastavenia

en: Date format
sk: Formát dátumu

en: Site name
sk: Názov web stránky

en: Site slogan
sk: Slogan web stránky

en: User settings
sk: Používateľské nastavenia

en: Public registrations
sk: Verejná registrácia

en: Only site administrators can create new user accounts.
sk: Nové účty môžu vytvárať len administrátori.

en: Feed description
sk: Popis kanálu správ

en: Published
sk: Zverejnené

en: Promoted to front page
sk: Zobrazené na titulnej strane

en: Sticky at top of lists
sk: Prilepené na vrch zoznamu

en: Vocabulary
sk: Slovník

en: E-mail address
sk: E-mailová adresa

en: Time zone
sk: Časové pásmo

en: Unlimited
sk: Neobmedzené

en: Other
sk: Ostatné

en: String
sk: Reťazec

en: @site is currently under maintenance. We should be back shortly. Thank you for your patience.
sk: Na stránke @site momentálne prebieha údržba. Onedlho by mala byť opäť v prevádzke. Ďakujeme vám za trpezlivosť.

en: Default front page
sk: Predvolená titulná strana

en: Anonymous
sk: Anonymný

en: Optional
sk: Nepovinné

en: Undefined
sk: Nedefinované

en: Titles only
sk: Len titulky

en: Full text
sk: Plný text

en: Visitors can create accounts and no administrator approval is required.
sk: Návštevníci môžu vytvárať účty a nie je potrebné schválenie administrátorom.

en: Create new revision
sk: Vytvoriť revíziu

en: Empty
sk: Prázdne

en: First day of week
sk: Prvý deň v týždni

en: Site information
sk: Informácie o web stránke

en: Length of trimmed posts
sk: Dĺžka orezaného príspevku

en: 200 characters
sk: 200 znakov

en: 400 characters
sk: 400 znakov

en: 600 characters
sk: 600 znakov

en: 800 characters
sk: 800 znakov

en: 1000 characters
sk: 1000 znakov

en: 1200 characters
sk: 1200 znakov

en: 1400 characters
sk: 1400 znakov

en: 1600 characters
sk: 1600 znakov

en: 1800 characters
sk: 1800 znakov

en: 2000 characters
sk: 2000 znakov

en: The maximum number of characters used in the trimmed version of a post. Drupal will use this setting to determine at which offset long posts should be trimmed. The trimmed version of a post is typically used as a teaser when displaying the post on the main page, in XML feeds, etc. To disable teasers, set to 'Unlimited'. Note that this setting will only affect new or updated content and will not affect existing teasers.
sk: Maximálny počet znakov, ktoré sa zobrazia v skrátenej verzii príspevku. Drupal podľa tohto nastavenia určí, kde sa má príspevok orezať. Skrátená verzia sa obvykle používa ako upútavka na hlavnej stránke, v RSS atď. Pokiaľ chcete upútavky vypnúť, nastavte na "Neobmedzená". Poznámka: toto nastavenie ovplyvní len nový či aktualizovaný obsah a nezmení existujúce upútavky.

en: Theme settings
sk: Nastavenia témy

en: Menu settings
sk: Nastavenia menu

en: Default options
sk: Predvolené nastavenia

en: Anonymous user
sk: Anonymný používateľ

en: The name used to indicate anonymous users.
sk: Meno označujúce anonymného používateľa.

en: The home page displays content from this relative URL. If unsure, specify "node".
sk: Titulná stránka zobrazí obsah tohto relatívneho URL. Pokiaľ nepoužívate čisté URL, zadajte časť za "?q=". Pokiaľ si nie ste istý(á), zadajte "node".

en: Select
sk: Zvoľte

en: Variables
sk: Premenné

en: Default time zone
sk: Predvolené časové pásmo

en: Debug
sk: Ladenie

en: Date - newest first
sk: Dátum - od najnovších

en: Date - oldest first
sk: Dátum - od najstarších

en: Hot topic threshold
sk: Hranica obľúbenej témy

en: Topics per page
sk: Tém na stránku

en: Posts - most active first
sk: Príspevky - najprv najaktívnejšie

en: Posts - least active first
sk: Príspevky - najskôr najmenej aktívne

en: Default order
sk: Predvolené zoradenie

en: Default picture
sk: Predvolený obrázok

en: URL of picture to display for users with no custom picture selected. Leave blank for none.
sk: URL obrázka pre používateľov, ktorí nemajú vlastný obrázok. Môžete nechať nevyplnené pre žiadny obrázok.

en: Boolean
sk: Logické hodnoty

en: Multilingual support
sk: Viacjazyčná podpora

en: Enabled, with translation
sk: Povolené, s prekladom

en: Must users preview posts before submitting?
sk: Musia si používatelia pred odoslaním zobraziť náhľad?

en: The <em>From</em> address in automated e-mails sent during registration and new password requests, and other notifications. (Use an address ending in your site's domain to help prevent this e-mail being flagged as spam.)
sk: Adresa použitá pre odosielanie automaticky generovaných e-mailov posielaných pri registrácii, požiadavkách o nové heslo, a iných oznámeniach. (Použite e-mailovú adresu končiacu doménou vašej web stránky, aby táto adresa nebola označená ako spam.)

en: Default number of forum topics displayed per page.
sk: Prednastavený počet tém fóra zobrazených na jednej stránke.

en: Default display order for topics.
sk: Predvolené nastavenie zobrazenia tém.

en: Enable multilingual support for this content type. If enabled, a language selection field will be added to the editing form, allowing you to select from one of the <a href="!languages">enabled languages</a>. If disabled, new posts are saved with the default language. Existing content will not be affected by changing this option.
sk: Povoliť viacjazyčnú podporu pre tento typ obsahu. Viacjazyčná podpora pridáva pole pre výber jazyka do formulára pre úpravu. Umožňuje to vybrať jeden z <a href="!languages">povolených jazykov</a>. Ak je vypnutá, nové príspevky sa uložia v predvolenom jazyku. Na existujúci obsah nebude mať táto zmena vplyv.

en: Users with the <em>administer nodes</em> permission will be able to override these options.
sk: Používatelia s oprávnením <em>administrácie uzlov</em> môžu tieto nastavenia zmeniť.

en: Number of posts on main page
sk: Počet príspevkov na hlavnej stránke

en: The name of this website.
sk: Názov tejto webovej stránky.

en: Your site's motto, tag line, or catchphrase (often displayed alongside the title of the site).
sk: Slogan alebo motto tohto webu (často zobrazovaný pod názvom stránky).

en: Default 403 (access denied) page
sk: Štandardná stránka 403 (prístup odmietnutý)

en: Default 404 (not found) page
sk: Štandardná stránka 404 (stránka nenájdená)

en: Number of items in each feed
sk: Počet položiek v každom zdroji

en: Default number of items to include in each feed.
sk: Predvolený počet položiek pre vloženie do každého zdroja.

en: Feed content
sk: Obsah kanála správ

en: Titles plus teaser
sk: Titulok a upútavka

en: Global setting for the default display of content items in each feed.
sk: Globálne nastavenie pre predvolené zobrazenie obsahu v každom zdroji.

en: Enable multilingual support for this content type. If enabled, a language selection field will be added to the editing form, allowing you to select from one of the <a href="!languages">enabled languages</a>. You can also turn on translation for this content type, which lets you have content translated to any of the enabled languages. If disabled, new posts are saved with the default language. Existing content will not be affected by changing this option.
sk: Povolenie viacjazyčnej podpory pre tento typ obsahu. Ak je povolené, bude do formulára pridané pole na výber jazyka, ktoré umožní výber jedného z <a href="!languages">povolených jazykov</a>. Tiež môžete zapnúť preklad pre tento typ obsahu, ktorý umožní preloženie do niektorého z povolených jazykov. Ak je vypnuté, budú nové príspevky automaticky uložené v predvolenom jazyku. Na existujúci už uložený obsah nemá táto zmena vplyv.

en: Visitors can create accounts but administrator approval is required.
sk: Návštevníci môžu vytvárať účty, ale je potrebné schválenie administrátorom.

en: Require e-mail verification when a visitor creates an account
sk: Vyžadovať overenie e-mailom pri vytváraní používateľského účtu

en: If this box is checked, new users will be required to validate their e-mail address prior to logging into the site, and will be assigned a system-generated password. With it unchecked, users will be logged in immediately upon registering, and may select their own passwords during registration.
sk: Ak zaškrtnete toto políčko, systém pošle na zadanú e-mailovú adresu heslo pre nového používateľa  (toto si môže neskôr zmeniť). Je to vlastne kontrola správnosti e-mailovej adresy používateľa. Ak ho necháte prázdne, používateľ sa môže prihlásiť okamžite a heslo si zadá v priebehu registrácie.

en: User registration guidelines
sk: Návod pre registráciu používateľov

en: This text is displayed at the top of the user registration form and is useful for helping or instructing your users.
sk: Tento text sa zobrazí navrchu registračného formulára. Mal by obsahovať stručný návod alebo rady pre nového používateľa.

en: Welcome, new user created by administrator
sk: Privítanie nového používateľa vytvoreného administrátorom

en: Customize welcome e-mail messages sent to new member accounts created by an administrator.
sk: Ľubovoľný text uvítacieho e-mailu, ktorý bude poslaný novému používateľovi vytvorenému administrátorom.

en: Welcome, no approval required
sk: Vitajte, schválenie nie je potrebné

en: Customize welcome e-mail messages sent to new members upon registering, when no administrator approval is required.
sk: Ľubovoľný text uvítacieho e-mailu, ktorý bude poslaný novému používateľovi po registrácii, ktorá nemusí byť schválená administrátorom.

en: Welcome, awaiting administrator approval
sk: Vitajte, očakáva sa schválenie administrátorom

en: Customize welcome e-mail messages sent to new members upon registering, when administrative approval is required.
sk: Ľubovoľný text uvítacieho e-mailu, ktorý sa pošle novému používateľovi po registrácii, ktorú musí schváliť administrátor.

en: Password recovery email
sk: E-mail na obnovu hesla

en: Customize e-mail messages sent to users who request a new password.
sk: Prispôsobenie e-mailu, ktorý sa bude posielať používateľom po žiadosti o nové heslo.

en: Account activation email
sk: Aktivačný e-mail

en: Enable and customize e-mail messages sent to users upon account activation (when an administrator activates an account of a user who has already registered, on a site where administrative approval is required).
sk: Zapnúť a upraviť e-mailové správy, ktoré sa používajú na aktiváciu účtu (keď správca aktivuje účet používateľa, ktorý už je zaregistrovaný na stránke, na ktorej je vyžadované povolenie od správcu).

en: Notify user when account is activated.
sk: Upozorniť používateľa po aktivácii účtu

en: Account blocked email
sk: E-mail zablokovaného účtu

en: Enable and customize e-mail messages sent to users when their accounts are blocked.
sk: Povoliť a upraviť text e-mailu, ktorý bude poslaný zablokovaným používateľom.

en: Notify user when account is blocked.
sk: Upozorni používateľa na zablokovanie účtu

en: Account deleted email
sk: E-mail zrušeného účtu

en: Enable and customize e-mail messages sent to users when their accounts are deleted.
sk: Povoliť a upraviť text e-mailu, ktorý bude poslaný vymazaným používateľom.

en: Notify user when account is deleted.
sk: Upozorni používateľa na odstránenie účtu.

en: Signature support
sk: Podpora signatúry

en: Picture support
sk: Podpora obrázkov používateľov

en: Picture maximum dimensions
sk: Maximálne rozmery obrázka

en: Maximum dimensions for pictures, in pixels.
sk: Maximálne rozmery pre obrázky, v pixeloch.

en: Picture maximum file size
sk: Maximálna veľkosť súboru obrázka

en: Maximum file size for pictures, in kB.
sk: Maximálna veľkosť súboru pre obrázky, v kB.

en: Picture guidelines
sk: Rady pre obrázky

en: This text is displayed at the picture upload form in addition to the default guidelines. It's useful for helping or instructing your users.
sk: Tento text sa zobrazí pri formulári pre nahrávanie obrázkov. Môžete sem napísať rady a odporúčania.

en: Regional settings
sk: Regionálne nastavenia

en: Default country
sk: Predvolená krajina

en: The number of replies a topic must have to be considered "hot".
sk: Počet odpovedí, ktoré musí mať téma, aby sa dala považovať za "živú".

en: Forum navigation vocabulary
sk: Slovník navigácie fóra

en: Date type
sk: Typ dátumu

en: No Main links
sk: Žiadne Hlavné odkazy

en: Source for the Main links
sk: Zdroj pre Hlavné odkazy

en: Select what should be displayed as the Main links (typically at the top of the page).
sk: Zvoľte čo by malo byť zobrazené v primárnych odkazoch (typicky na vrchu stránky).

en: No Secondary links
sk: Žiadne sekundárne odkazy

en: Source for the Secondary links
sk: Zdroj pre Sekundárne odkazy

en: Preview before submitting
sk: Náhľad pred odoslaním

en: Display author and date information.
sk: Zobraziť informáciu o autorovi a dátum.

en: Author username and publish date will be displayed.
sk: Používateľské meno autora a dátum zverejnenia budú zobrazené.

en: The maximum number of posts displayed on overview pages such as the front page.
sk: Maximálny počet príspevkov, ktoré sa zobrazujú na prehľadových stránkach, napr. na hlavnej stránke.

en: This page is displayed when the requested document is denied to the current user. Leave blank to display a generic "access denied" page.
sk: Táto stránka sa zobrazí, pokiaľ aktuálny používateľ nemá prístup k vyžiadanému dokumentu. Pre zobrazenie všeobecnej stránky "prístup odmietnutý" ponechajte toto pole prázdne.

en: This page is displayed when no other content matches the requested document. Leave blank to display a generic "page not found" page.
sk: Táto stránka sa zobrazí, pokiaľ vyžiadanému dokumentu neodpovedá nič iného. Pre zobrazenie všeobecnej stránky "stránka nebola nájdená" ponechajte toto pole prázdne.

en: Description of your site, included in each feed.
sk: Popis vašej stránky, pripojený ku každému kanálu správ.

en: Users may set their own time zone.
sk: Používatelia môžu nastaviť ich vlastné časové pásmo.

en: Remind users at login if their time zone is not set.
sk: Pripomenúť používateľom pri prihlásení ak ich časové pásmo nie je nastavené.

en: Only applied if users may set their own time zone.
sk: Aplikovateľné len ak používatelia môžu nastaviť ich vlastné časové pásmo.

en: Time zone for new users
sk: Časové pásmo pre nových používateľov

en: Default time zone.
sk: Predvolené časové pásmo.

en: Empty time zone.
sk: Žiadne časové pásmo.

en: Users may set their own time zone at registration.
sk: Používatelia môžu nastaviť ich vlastné časové pásmo pri registrácií.

en: Put site into maintenance mode
sk: Prepnúť stránku do režimu údržby

en: Maintenance mode message
sk: Správa režimu údržby

en: Message to show visitors when the site is in maintenance mode.
sk: Správa, ktorá sa zobrazí návštevníkom keď je stránka v režime údržby.

en: Picture directory
sk: Adresár s obrázkami

en: Available variables are: [site:name], [site:url], [user:name], [user:mail], [site:login-url], [site:url-brief], [user:edit-url], [user:one-time-login-url], [user:cancel-url].
sk: Máte k dispozícii tieto premenné: [site:name], [site:url], [user:name], [user:mail], [site:login-url], [site:url-brief], [user:edit-url], [user:one-time-login-url], [user:cancel-url].

en: When enabled, only users with the "Use the site in maintenance mode" <a href="@permissions-url">permission</a> are able to access your site to perform maintenance; all other visitors see the maintenance mode message configured below. Authorized users can log in directly via the <a href="@user-login">user login</a> page.
sk: Ak je zaškrtnuté, len používatelia s <a href="@permissions-url">oprávnením</a> "Používať stránku v režime údržby" budú mať prístup k vašej stránke pre vykonanie údržby. Všetci ostatní návštevníci uvidia správu režimu údržby, ktorá sa nastavuje nižšie. Oprávnení používatelia sa môžu prihlásiť priamo cez stránku <a href="@user-login">prihlásenia</a>.

en: Subdirectory in the file upload directory where pictures will be stored.
sk: Podadresár v adresári pre nahrávanie súborov, kde budú obrázky uložené.
