Variable (7.x-1.0-beta3) - en to ur translation catalogue (56 entries)

en: Body
ur: متن

en: Groups
ur: گروپس

en: Subject
ur: موضوع

en: Description
ur: وضاحت

en: Language
ur: زبان

en: Enable
ur: فعال

en: Disabled
ur: غیر فعال

en: Enabled
ur: فعال

en: File path
ur: فائل پاتھ

en: Number
ur: نمبر

en: Country
ur: ملک

en: Variable
ur: ویری ایبل

en: Multiple
ur: متعدد

en: Required
ur: درکار

en: Name
ur: نام

en: True
ur: صحیح

en: False
ur: غلط

en: Default
ur: طے شدہ

en: Sunday
ur: اتوار

en: Monday
ur: سوموار

en: Tuesday
ur: منگل

en: Wednesday
ur: بدھ

en: Thursday
ur: جمعرات

en: Friday
ur: جمعہ

en: Saturday
ur: سنیچر

en: URL
ur: یو آر ایل

en: Modules
ur: موڈیولز

en: Menu
ur: مینیو

en: Text
ur: متن

en: Date format
ur: تاریخ کا فارمیٹ

en: Site name
ur: سائٹ کا نام

en: Site slogan
ur: سائیٹ کا سلوگن

en: Only site administrators can create new user accounts.
ur: صرف سائٹ کے منتظمین ہی نئے صارف اکاؤنٹ بنا سکتے ہیں۔

en: Published
ur: شائع شدہ

en: E-mail address
ur: ای-میل ایڈریس

en: Unlimited
ur: لامحدود

en: String
ur: سطر

en: @site is currently under maintenance. We should be back shortly. Thank you for your patience.
ur: @site فی الحال زیرِ تعمیر ہے۔ براہِ مہربانی کچھ دیر بعد دوبارہ کوشش کیجیے۔

en: Anonymous
ur: گمنام

en: Optional
ur: اختیاری

en: Undefined
ur: غیر واضح

en: Site information
ur: ویب سائٹ کی معلومات

en: 200 characters
ur: ۲۰۰ حروف

en: 400 characters
ur: ۴۰۰ حروف

en: 600 characters
ur: ۶۰۰ حروف

en: 800 characters
ur: ۸۰۰ حروف

en: 1000 characters
ur: ۱۰۰۰ حروف

en: 1200 characters
ur: ۱۲۰۰ حروف

en: 1400 characters
ur: ۱۴۰۰ حروف

en: 1600 characters
ur: ۱۶۰۰ حروف

en: 1800 characters
ur: ۱۸۰۰ حروف

en: 2000 characters
ur: ۲۰۰۰ حروف

en: Default time zone
ur: پہلے سے طے شدہ خطۂ وقت

en: Date - newest first
ur: تاریخ - جدید ترین پہلے

en: Date - oldest first
ur: تاریخ - قدیم ترین پہلے

en: Boolean
ur: بولین
